Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 21.7.2017

Tokio / Praha, 9. 10. 2015Tisková zpráva

MITSUBISHI MOTORS NA AUTOSALONU V TOKIU

Další krok směrem k nové dimenzi jízdy s vozy SUV a technologiemi pohonu na elektrickou energii budoucí generace


Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) na 44. ročníku mezinárodního autosalonu v Tokiu 2015*1 poprvé představí svůj koncepční model MITSUBISHI eX*2 Concept z kategorie kompaktních SUV, vybavený systémem elektrického pohonu příští generace. Uvedený koncept je ukázkou těch nejlepších budoucích technologií MMC na poli elektrického pohonu. Kompaktní crossover, jenž je další interpretací nové designové koncepce „Dynamic Shield“ (dynamický štít), představuje širokou škálu dalších technologií zaručujících nebývalé potěšení za volantem. Celý stánek prezentující studii MITSUBISHI eX Concept odráží hlavní téma A jedeme dál – SUV a elektrický pohon opět o krok vpřed.

*1: Autosalon se pořádá od 28. října do 8. listopadu 2015 v prostorách mezinárodního výstavního centra Tokyo Big Sight. Další informace naleznete zde: http://www.tokyo-motorshow.com/en/
*2 : Zkr. electric X (cross)-over (tj. crossover na elektrický pohon)

Elegance + SUV + 100 % elektrický pohon

Studie MITSUBISHI eX Concept je vizí jedinečného SUV poháněného výhradně elektřinou, mířícího na prudce rostoucí trh v kategorii kompaktních SUV. Využívá nejmodernější technologie elektrického pohonu od MMC a systém řízení pohonu všech kol v kombinaci s technologiemi autonomního řízení, systémy on-line připojení a technologiemi aktivní bezpečnosti.

O designovém směřování MMC vypovídá exteriér i kabina vozu. Zvenčí prezentuje svůj image sportovního crossoveru, energicky se proplétajícího ulicemi města, jenž spojuje eleganci a styl karoserie typu „shooting brake“ s křivkami kompaktního SUV („shooting brake“ označuje kupé se splývavou zádí v kombinaci s karoserií hatchbacku; termín má původ u koňských potahů používaných při lovu v Británii). Čelní partie vozu jsou novou interpretací designové koncepce Dynamic Shield (dynamický štít).

Všestrannost a nejmodernější technologie elektrického pohonu typu Plug-in Hybrid

Na stánku bude také předveden podvozek Outlanderu PHEV, jenž názorně a srozumitelně představuje technické řešení elektrického pohonu typu Plug-in Hybrid a hnacího řetězce Twin Motor 4WD. Kromě toho zde diváci spatří dioráma virtuální komunity s využitím systémů V2X, které slouží k přenosu energie mezi akumulátory Outlanderu PHEV a např. domácností, včetně vizualizace všestrannosti tohoto řešení a možností vozů poháněných elektřinou.

MMC slaví 50 let vývoje elektromobilů

Cestu ke konceptu MITSUBISHI eX Concept vysvětluje panelová prezentace zachycující 50 let historie výzkumu a vývoje MMC na poli elektromobilů (EV). Tuto prezentaci doprovodí i ukázky z reálného života, jako je rallyový speciál Baja Portalegre 500 Outlander PHEV*3 nebo model i-MiEV, zakázkově upravený na oslavu tohoto 50letého výročí.

*3: Baja Portalegre 500 – portugalská terénní rallyová soutěž pořádaná od 22. do 24. října. Další informace (v angličtině) naleznete zde: ttp://www.baiaportalegre.com/homepage.aspx?menuid=36

Kromě uvedených vozů se ve dnech určených pro veřejnost představí i řada dalších modelů vybavených ekologickými technologiemi, např. modely poháněné motory Clean Diesel, minivozy a další ekologicky šetrné vozy.

Vedle projektu Smart Mobility City 2015 (SMC)*4 se prezentuje model Outlander PHEV vysvětlující přidanou hodnotu elektromobilů i v době, kdy nejsou na cestách. Model Outlander PHEV je napojen na systém V2H*5, aby vypomohl zvýšit efektivitu energetických toků za běžného života domácnosti využívající vůz typu EV/PHEV.

*4: Tematický projekt pořadatele, jenž se koná souběžně s autosalonem v Tokiu. Další informace (v angličtině) naleznete zde: http://www.tokyo-motorshow.com/smc/en/
*5: zkr. Vehicle to Home (tj. mezi vozidlem a domácí elektrickou sítí)

V rámci projektu SMC 2015 se uskuteční řada ukázek systémů autonomního řízení*6, s poukazem na aktuální vývoj zkušebního vozu Outlander PHEV ve spolupráci MMC a Mitsubishi Electric Corporation. Díky tomuto zkušebnímu vozu si návštěvníci budou moci sami vyzkoušet, jak se s automobilem bez řidiče jezdí. Program zkušebních jízd umožní zájemcům poznat funkce, kterými těmito vozy disponují. Sem patří průjezd ucpaným městem, kdy vůz udržuje tempo v pomalu se pohybující koloně vozidel a využívá ultrazvukových čidel k detekci vozidel jedoucích vpředu, nebo automatické podélné parkování za pomoci senzorů, které rozpoznávají volné místo a případné překážky.

*6: Vyspělé systémy na podporu řízení, díky nimž je možná jízda bez zásahu řidiče.

Modelová řada automobilky Mitsubishi Motors na autosalonu TMS 2015

NázevPočet vystavovaných vozůPoznámky
Dny pro novinářeDny pro veřejnost
MITSUBISHI eX Concept11Koncepční vůz, světová premiéra
Outlander PHEV45
Outlander PHEV
Rallyový vůz Baja Portalegre 500
11Replika
i-MiEV11Výstavní model
Zakázková úprava na oslavu výročí 50 let vývoje elektromobilů MMC
Pajero1Provedení 4dv. s motorem Clean Diesel
Delica D:52Provedení pro japonský trh a zakázkové modely ROADEST
Outlander1
eK Wagon1Model určený pro japonský trh
eK Custom1Model určený pro japonský trh
eK Space1Model určený pro japonský trh, úroveň výbavy Custom
Celkem715

Webové stránky MMC pro 44. ročník autosalonu v Tokiu 2015

MMC připravila speciální webové stránky prezentující v angličtině nejrůznější informace o expozici MMC na tokijském autosalonu 2015; navštívit je můžete již nyní: http://www.mitsubishi-motors.com/en/events/motorshow/2015/tms2015/


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz