Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 21.7.2017

Bratislava, 2. 12. 2014Tisková zpráva

Fraport testoval MITSUBISHI OUTLANDER PHEV

Provozovatel největšího mezinárodního letiště v Německu bude na letištní ploše ve Frankfurtu používat první plug-in hybridní SUV na světě.


Fraport AG začal na své ploše využívat dva plug-in hybridní vozy Mitsubishi Outlander PHEV. Ve Frankfurtu, který je největším letištěm v Německu, tak zahájil provozovatel letiště Fraport testování prvního plug-in hybridního SUV na světě v každodenním provozu.

Za přítomnosti Dr. Petra Doepgeena z Ministerstva průmyslu a obchodu Hesenska odpovědného za elektromobilitu, si vedoucí oddělení logistiky frankfurtského letiště (BVD) p. Jerome Mohol Kruse z rukou generálního ředitele importéra Mitsubishi Motors v Německu p. Wernera H. Freya převzal klíče od dvou vozů Mitsubishi Outlander PHEV. Využíváním těchto inovativních vozidel přispívá provozovatel letiště k posílení své strategie udržitelnosti zejména v oblasti snižování emisí CO2.

Dva inovativní vozy Mitsubishi Outlander PHEV, ohleduplné vůči životnímu prostředí, budou testovat v operativním provozu pracovníci správy vozového parku letiště, ale využívány budou i jako kyvadlová doprava pro cestující z Terminálu všeobecného letectví (GAT). Díky svému systému kombinovaného pohonu a ideálnímu dojezdu je areál letiště ideální půdou pro testování plug-in hybridního Outlanderu. Správa vozového parku tak funguje jako jakási "laboratoř" pro alternativní systémy pohonu s cílem snížit emise CO2 v prostoru kolem letadel vyčleněném na jejich přípravu. Takto byl od roku 2010 využíván elektromobil Mitsubishi Electric Vehicle (dříve i-MiEV), který je prvním sériově vyráběným vozem na 100% elektrický pohon od Mitsubishi. Mitsubishi Outlander PHEV se mj. bude používat i jako "follow-me" vozidlo pro speciální přepravy a při každodenní náročné operativě. V současnosti provozuje Fraport AG na letišti ve Frankfurtu kolem 3 000 vozidel, z toho 15 procent elektrifikovaných.

Peter Doepgen uvítal využívání elektrických vozidel na letišti a při této příležitosti uvedl: "Právě na letištní ploše mohou elektromobily ukázat své výhody, pokud jde o omezení CO2 a dalších emisí. Další využití elektrických vozidel tak doplňuje rozsáhlá opatření, která se budou realizovat za podpory regionální vlády Hesenska v rámci projektu E-PORT-TO. "

Mohol Jerome Kruse vyzvedl pokračující úsilí Fraport AG mající za cíl snížení emisí na odbavovací ploše v okolí prostoru vyčleněném pro manipulaci s letadly díky aktivnímu využívání vozidel s alternativními technologiemi pohonu. "To jsme více než 7 000 zaměstnancům pozemních služeb dlužni."

"Jsme velmi potěšeni, že první plug-in hybridní SUV na světě, nyní projde prvními praktickými zkouškami na velkém mezinárodním letišti. Vývoj a prodej elektrických vozidel ve velkém měřítku pro nás není cílem samým o sobě, ale je součástí jasné strategické vize mobility budoucnosti," uvedl generální ředitel společnosti MMD Automobile GmbH, p. Werner H. Frey. "Mitsubishi Motors se zavázalo k odpovědnosti za životní prostředí a dalo si za cíl zvýšit do roku 2020 podíl elektromobilů v celkové produkci o 20 procent, čímž se v daném okamžiku sníží emise CO2 celého vozového parku o 50 procent pod úroveň z roku 2005," uvedl na závěr Frey.

* Měřeno podle Nového evropského jízdního cyklu


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz