Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 21.7.2017

Praha, 27. 8. 2014Tisková zpráva

MITSUBISHI OUTLANDER PHEV SE S TÝMEM MITSUBISHI RALLIART AUSTRÁLIE ZÚČASTNÍ RALLY AUSTRALASIAN SAFARI 2014

Sofistikovaný plug-in hybridní vůz na elektrický pohon z dílny Mitsubishi Motors - Outlander PHEV - má svou účastí na jedné z nejnáročnějších akcí na území Austrálie v plánu pokořit nové hranice.


S technickou podporou od Mitsubishi Motors Austrálie (MMAL), Tým Mitsubishi Ralliart Austrálie (TMR Austrálie) vstupuje s plug-in hybridním vozem Outlander PHEV do kultovní akce Australasian Safari, která se od 19. do 27. září uskuteční v západní Austrálii.

Outlander PHEV bude prvním plug-in hybridním vozem s pohonem všech kol, který se oficiálně zúčastní motoristické události v Austrálii včetně Safari, které je považováno za jednu z nejnáročnějších vytrvalostních off-road soutěží v zemi.

V barvách Týmu TMR Austrálie bude na plug-in hybridním Outlanderu PHEV závodit zkušená australská posádka tvořená řidičem Stevem Glenneym a jeho spolujezdcem Berniem Webbem.

Outlander PHEV bude soutěžit ve třídě sériově vyráběných vozidel A1, v kategorii speciálně určené pro hybridní vozidla nebo vozidla na duální pohon. Účast Týmu TMR Austrálie na Australasian Safari 2014 pro Mitsubishi Outlander PHEV představuje v pořadí již třetí mezinárodní off-road rally od uvedení tohoto modelu na trh koncem roku 2012. Dříve byl výkon modelu Outlander PHEV v terénu a jeho odolnost otestována na Rally Asia Cross Country Rally v letech 2013 a 2014 v Thajsku a Kambodži, kde SUV z dílny Mitsubishi úspěšně dorazilo do cíle v obou ročnících soutěže.

Šéf týmu TMR Austrálie Outlander PHEV Safari p. Alan Heaphy uvedl, že Australasian Safari je náročnou akcí, která od soutěžících a jejich vozidel vyžaduje vytrvalost a schopnost unést velkou zátěž.

"Jsme opravdu nadšeni, že jsme vyvinuli první plug-in hybrid, který bude soutěžit v Australasian Safari," dodal. "Outlander PHEV představuje nejnovější hybridní technologii s pohonem všech kol, což z něj dělá ideální platformu pro vstup do Australasian Safari."

"Z našich dlouholetých zkušeností s produkty Mitsubishi víme, že díky kvalitě konstruktérství a použitým technologiím jsou tato vozidla vhodné pro motorsport, a proto se těšíme na to, že prokážeme výdrž Outlanderu PHEV a technologií na jeho palubě ve skutečně extrémních terénních podmínkách."

V kategorii sériově vyráběných vozidel A1 akce Australasian Safari bude soutěžit Outlander PHEV splňující specifikace FIA jen s drobnými úpravami za účelem zvýšení jeho odolnosti a bezpečnosti v náročných podmínkách rally. Tyto se týkají dodatečného ochranného krytu podvozku a přední části vozidla, zesílených vzpěr náprav a příčného stabilizátoru spolu s upravenými brzdovými destičkami, pneumatikami určenými pro rally a pružinami s nastavitelnými tlumiči pro zvýšení pevnosti a odolnosti.

Mitsubishi Outlander PHEV je prvním plug-in hybridním SUV vozem na světě. Využívá pokročilou technologii elektrických vozů Mitsubishi Motors tím, že kombinuje zážehový motor 2,0 l MIVEC s vysoce výkonným předním a zadním elektromotorem každý s výkonem 60kW, s vysoko kapacitním 12 kW pohonným akumulátorem a rekuperačním brzdovým systémem pro maximální efektivnost a výkon.

Mitsubishi Motors Corporation podpoří Tým TMR Austrálie Outlander PHEV Safari vysláním tří odborníků na plug-in hybridní pohon do západní Austrálie jako technickou pomoc během vyčerpávající rally, která bude sestávat z trati dlouhé více než 2 500 km vedoucí přes písek, solné pláně, vyschlá koryta řek a drsnou poušť.

Do cíle Australasian Safari 2014 by měly soutěžní Týmy dorazit v sobotu 27.září 2014 do Kalbarri, 600 km severně od Perthu.

Posádce Mitsubishi Outlander PHEV držíme palce.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz