Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 21.7.2017

Praha, 17. 7. 2014Tisková zpráva

MITSUBISHI 2014 – NÁRŮST PRODEJE O 55 %, NEJRYCHLEJI ROSTOUCÍ JAPONEC

Rok 2014 je zatím pro Mitsubishi v České republice úspěšný. V prvním pololetí bylo na českém trhu prodáno 753 nových automobilů s logem tří diamantů. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 55 % nárůst, tedy nejvyšší meziroční nárůst mezi japonskými automobilovými značkami. Vyplývá to z aktuálních údajů Svazu dovozců automobilů (SDA).

„Máme radost, že se nám letos daří plnit naše interní cíle. Potvrzuje se, že modelová nabídka Mitsubishi se stále těší přízni českých zákazníků,“ uvádí Martin Krob, generální ředitel M Motors CZ s. r. o., a doplňuje, že dobré výsledky Mitsubishi v prvním pololetí letošního roku jsou mezi ostatními japonskými značkami spíše výjimkou. Jejich prodeje kromě Mazdy totiž vesměs stagnovaly nebo klesaly.
Od ledna do června 2014 se u nás prodalo 753 automobilů značky Mitsubishi. Z modelové řady Mitsubishi je mezi zákazníky stále nejoblíbenější kompaktní crossover ASX.

„Věříme, že v druhé polovině roku budeme v tomto trendu pokračovat. Nový půlrok jsme zahájili podepsáním smlouvy se společností AUTOBOND GROUP a rozšířením dealerské sítě o její dvě prodejní a servisní centra, v Karlových Varech a v Praze ve Vysočanech,“ vysvětluje Krob. Nové showroomy Mitsubishi otevřou dveře zákazníkům AUTOBOND GROUP v polovině července. „Těší nás, že o naši značku mají zájem nejen zákazníci, ale i dealeři. Vnímáme to jako potvrzení správnosti naší obchodní strategie zaměřené na profitabilitu našich obchodních partnerů a vyvážený poměr nároků na dealery a přínosu pro ně,“ dodává Krob.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz