Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 21.7.2017

Praha/Tokio, 24. 4. 2014Tisková zpráva

MITSUBISHI MOTORS CORPORATION V ZEMÍCH ASEAN - NOVÉ VÝVOJOVÉ CENTRUM V THAJSKU

Prostřednictvím své dceřiné společnosti Mitsubishi Motors Thailand Co, Ltd (MMTh) se Mitsubishi Motors Corporation (MMC) rozhodla pro investici ve výši více než 500 milionů bahtů (více než 11 milionů EUR) pro vybudování svého prvního vývojového centra mimo Japonsko s cílem podpořit vývoj produktů pro trhy zemí seskupených ve sdružení ASEAN.


Region zemí ASEAN (Brunej, Kambodža, Indonésie, Laos, Malajsie, Barma, Filipíny, Singapur, Thajsko a Vietnam) se 600 miliony obyvatel byl pro MMC identifikován jako primární strategický trh, přičemž se s odhadem prodeje 250 000 vozů za fiskální rok 2013 ukázal pro Mitsubishi Motors jako velmi úspěšný.

Rozšíření výroby (5 výrobních závodů) o Výzkumné a Vývojové Centrum (R&D) byl proto logickým krokem se třemi jasnými cíli:

  • Další zlepšení kvality vozidel Mitsubishi Motors vyrobených v Thajsku díky rychlému přizpůsobení se potřebám různých trhů sdružených v ASEAN.
  • Inženýrská podpora budoucího vývoje modelů vyráběných společností MMTh zejména s ohledem na lokální zakázky v Thajsku.
  • Zkoumání trendů na trhu, v designu a zkoumání požadavků na technologie napříč obrovským teritoriem trhů regionu ASEAN včetně porovnávání a testování.

Nové R&D centrum se bude nacházet v Nhongkham Amphur, Chonburi (východní provincie Thajska), pouhých 26 km od výrobních závodů MMTh v Laemchabung. Výstavba bude dokončena v prvním čtvrtletí 2015.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz