Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Praha, 5. 11. 2013Tisková zpráva

NOVINKY MITSUBISHI MOTORS PŘEDSTAVENÉ NA AUTOSALONU V TOKIU

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) odhalí 20. listopadu na letošním autosalonu v Tokiu*1 ve světové premiéře hned tři koncepční vozy.


Všechny tyto modely jsou nositeli @Earth TECHNOLOGY*2, které naznačují směr, jakým se bude ubírat vývoj a výroba Mitsubishi Motors v blízké budoucnosti. Tři zcela nové koncepty charakterizuje i nový designový směr, jenž symbolizuje pocit bezpečí a funkčnosti vlastní vozům typu SUV.

První ze tří konceptů, MITSUBISHI Concept GC-PHEV*3, je další generací klasického SUV s permanentním pohonem všech kol. Pohonné ústrojí se skládá ze zážehového motoru umístěného vpředu a plug-in-hybridního pohonu PHEV umístěného vzadu. Ten zahrnuje přeplňovaný zážehový vidlicový šestiválec o objemu 3.0 litru s variabilním časováním sacích ventilů MIVEC*4 spolupracující s 8stupňovou automatickou převodovkou, vysoce výkonný elektromotor a vysokokapacitní baterii, díky nimž nabízí dynamické jízdní vlastnosti na všech typech terénu typické pro plnohodnotná SUV.

MITSUBISHI Concept XR - PHEV*5 je další generací kompaktního SUV vyvinutého pro dosažení potěšení z jízdy na nové úrovni. Koncept MITSUBISHI XR - PHEV vyžívá uspořádání se zážehovým motorem vpředu a PHEV systémem pohánějícím přední kola. Vyznačuje se zmenšeným lehkým, kompaktním a vysoce výkonným přeplňovaným zážehovým motorem o objemu 1,1 litru s přímým vstřikováním a variabilním časováním sacích ventilů MIVEC, lehkým, kompaktním a výkonným elektromotorem a vysokokapacitní baterií.

Tyto dva koncepty jsou vybaveny plug-in-hybridními systémy (PHEV), které jsou optimalizovány pro různé trhy a požadavky různých segmentů zákazníků.

Třetí koncept MITSUBISHI AR*6 představuje další generaci kompaktního víceúčelového vozidla, které nabízí jízdní vlastnosti vozu typu SUV a zároveň prostornost typickou pro MPV. Využívá lehký hybridní systém, který zahrnuje přeplňovaný zážehový motor o objemu 1,1 litru s přímým vstřikováním a variabilním časováním sacích ventilů MIVEC.

Všechny tři koncepty obsahují nejnovější technologie aktivní bezpečnosti "e - Assist"*7 a "připojeného vozu" od Mitsubishi Motors Corporation zahrnující informační systémy budoucí generace. Ty obsahují např. systém varování před nebezpečím, který aktivuje odpovídající bezpečnostní funkce a včasnou signalizaci selhání / poruchy, který upozorňuje řidiče na nutnost opravy či jiného servisního úkonu.

Včetně výše uvedených tří konceptů bude Mitsubishi Motors na svém stánku na 43. tokijském autosalonu 2013 vystavovat celkem 17 vozidel (13 vozů během dní určených pro odbornou veřejnost). Vedle koncepčních vozidel se na stánku Mitsubishi Motors objeví i model eK Space, který bude uveden na trh v Japonsku na začátku příštího roku, ale i sportovní modely a vybrané aktuální sériově vyráběné vozy.

*1: Pro více informací navštivte stránku http://www.tokyo-motorshow.com/en/" (v angličtině).
*2: @earth TECHNOLOGY ztělesňuje představu Mitsubishi Motors Corporation o zodpovědnosti k životnímu prostředí, o potěšení z jízdy, bezpečnosti a kvalitě.
*3: Grand Cruiser vyjadřuje vizi ekologicky ohleduplného vozidla, které je schopné zdolat i náročnější terén.
*4: Mitsubishi Innovative Valve timing Electric Control system (MIVEC)
*5: X(cross)over Runner vyjadřuje propojení pozoruhodného výkonu crossoveru s obratností městského vozu.
*6: Active Runabout vyjadřuje vysoce výkonné vozidlo v kompaktním provedení s uspořádáním sedadel pro pohodlné cestování všech pasažérů
*7: Soubor aktivních bezpečnostních technologií včetně: Adaptivní tempomat (ACC), systém zmírňování následků čelní kolize (FCM), systém upozornění na opuštění jízdního pruhu (LDW). “e-Assist” je název používaný jen v Japonsku.

43. autosalón v Tokiu 2013 – vozy vystavené na stánku Mitsubishi Motors

ModelPočet vystavených vozidelPoznámka
Dny pro odbornou veřejnostDny pro laickou veřejnost
MITSUBISHI KonceptGC-PHEV11Koncepční vozidlo. Světová premiéra.
MITSUBISHI Koncept XR-PHEV11Koncepční vozidlo. Světová premiéra.
MITSUBISHI Koncept AR11Koncepční vozidlo. Světová premiéra.
MITSUBISHI Koncept GR*8-HEV1Koncepční vozidlo; poprvé představené na autosalónu v Ženevě 2013.
Outlander PHEV11Sériově vyráběný model.
Outlander PHEV11Finalista FIA Asia Cross Country Rally 2013.
i-MiEV11Sériově vyráběný model na některých trzích.
MiEV Evolution II11Vicemistr třídy na Pikes Peak International Hill Climb 2013.
Pajero1Sériově vyráběný model. Poháněný čistým dieselovým motorem. Montero nebo Shogun na některých trzích.
Delica D:51Sériově vyráběný model. Poháněný čistým dieselovým motorem.
Outlander1Vůz modelového roku 2014.
RVR1Sériově vyráběný model. ASX anebo Outlander Sport na některých trzích.
Mirage1S balíkem Hello Kitty ke 40. výročí. Space Star na některých trzích.
eK Space33Světová premiéra.
eK Wagon11Sériově vyráběný model.
eK Custom11Sériově vyráběný model.
Celkem1317

*8: Grand Runner. Název modelu ztělesňuje jeho schopnost výrazně zrychlovat na širokém spektru povrchu díky nejmodernější technologii.

Speciální webová stránka věnovaná novinkám Mitsubishi Motors Corporation (MMC) na letošním Tokijském autosalonu: http://www.mitsubishi-motors.com/en/events/motorshow/2013/tms2013/ (v angličtině)


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz