Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Zeebrugge, 22. 10. 2013Tisková zpráva

PRVNÍ VOZY MITSUBISHI OUTLANDER PHEV DORAZILY DO EVROPY

V těchto dnech dorazily do Evropy první vozy Outlander ve verzi Plug-in hybrid, který se vyrábí v továrně v Okazaki poblíž města Nagoya v Japonsku.


Plug-in hybrid Outlander PHEV je inovátorským vozem atypické konstrukce, který disponuje permanentním elektrickým pohonem všech kol. Mitsubishi při jeho vývoji zúročilo své 80leté zkušenosti v oblasti pohonu 4x4. Pohon je řešen pomocí dvou elektromotorů: první z nich, pohánějící přední nápravu, disponuje výkonem 60 kW a točivým momentem 137 Nm; druhý motor, pohánějící zadní kola, disponuje výkonem 60 kW a točivým momentem 195 Nm.

Pod kapotou Outlanderu PHEV je umístěn dvoulitrový benzinový čtyřválec MIVEC s výkonem 89 kW a točivým momentem 190 Nm, který pracuje především jako generátor poskytující dvojici elektromotorů elektrickou energii.

Řidič může volit mezi třemi jízdními režimy. V případě EV módu jsou poháněna všechna kola pomocí elektromotorů a vůz se chová jako klasický elektromobil, v Sériovém hybridním módu jsou rovněž poháněna všechna kola, avšak spalovací motor souběžně slouží jako generátor elektrické energie a konečně v Paralelním hybridním módu jsou poháněna všechna kola pomocí elektromotorů a spalovací motor současně slouží k pohonu přední nápravy i jako generátor elektrické energie.

Outlander PHEV můžete současně používat také jako klasický elektromobil, protože umožňuje dobíjení z klasické elektrické zásuvky.

Outlander PHEV přináší výbornou odezvu na sešlápnutí plynového pedálu a výraznou úsporu paliva oproti Outlanderu s konvenčním spalovacím motorem. Přitom si zachovává stejně prostorný interiér jak pro posádku, tak pro zavazadla.

V tuto chvíli je Outlander PHEV uváděn na hlavní evropské trhy, kde nyní společnost Mitsubishi Motors Corporation eviduje již 10 000 objednávek. V České republice se na něj můžete těšit v prvním čtvrtletí 2014.

Příjezd Mitsubishi Outlander PHEV do Evropy můžete sledovat na tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=u_iqGquPcNA


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz