Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Praha, 23. 9. 2013Tisková zpráva

MITSUBISHI leadrem v oblasti bezpečnosti

Nejvyšší ocenění za bezpečnost „Top Safety Pick+", které uděluje americká nezisková organizace - Pojišťovací institut pro bezpečnost silničního provozu (IIHS), zatím získaly pouze 3 ze 14 testovaných vozů v kategorii kompaktních SUV. Hned dva z nich se pyšní logem tří diamantů.


Poté, co v letošních testech uspěl Mitsubishi ASX, získal titul „Top Safety Pick+" i model Outlander třetí generace pro rok 2014. Mitsubishi je tak jediným výrobcem automobilů, který získal v dané kategorii nejvyšší ocenění za bezpečnost hned dvakrát.

IIHS uděluje nyní nově ocenění „Top Safety Pick+", a to těm vozidlům, která nabízí nejvyšší ochranu cestujícím při nárazu. Zisk tohoto ocenění svědčí o tom, že Mitsubishi Outlander splňuje nové přísnější standardy nárazových testů americké neziskové organizace.

IIHS označuje vůz jako „dobrý“, „přijatelný“, „mezní – na hraně“ a „špatný“ na základě jeho výsledků v následujících oblastech: elní náraz s částečným překrytím, čelní náraz s malým překrytím, boční náraz, pevnostní zkouška střechy a ochrana proti zadnímu nárazu. Ocenění „Top Safety Pick+“ získá vozidlo označené jako „dobré“ v minimálně čtyřech z pěti testovaných oblastí, přičemž ani v jednom z testů nesmí být horší než „přijatelné“. Zbylých 11 vozů z testovaných v kategorii kompaktních SUV bylo ohodnoceno jako „špatné“ nebo „mezní“ minimálně v jedné z testovaných oblastí – mezi nimi také Toyota RAV4, Honda CR-V nebo Mazda CX-5.

Outlander nebyl oceněn za bezpečnost poprvé. Získal pět hvězdiček v nárazových testech ANCAP v Austrálii a JNCAP v Japonsku. Kromě pěti hvězdiček v nárazových testech od Euro NCAP byl tímto nezávislým evropským institutem oceněn i za systém pro zmírňování následků čelní kolize (FCM), který byl označen jako nejnovější pokrokový bezpečnostní systém.

Výsledky testů IIHS jsou k dispozici: http://www.iihs.org/iihs/ratings/v/class-summary/small-suvs
Odkaz na video z průběhu testu: http://www.youtube.com/watch?v=HTYacgJmZ2k


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz