Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Praha/Colorado Springs, 3. 7. 2013Tisková zpráva

PIKES PEAK 2013 - REVOLUČNÍ MIEV EVOLUTION II ZE STÁJE MITSUBISHI MOTORS NA 2. A 3. MÍSTĚ V KATEGORII ELEKTROMOBILŮ

Společnost Mitsubishi Motors North America, Inc (MMNA) během 91. ročníku legendárních závodů do vrchu Pikes Peak International Hill Climb 2013 svěřila své dva nové revoluční závodní speciály na 100 % elektrický pohon do rukou na slovo vzatým odborníkům, dvojnásobnému vítězi Rallye Dakar Hiroshi Masuoka a šestinásobnému šampionovi motocyklových závodů PPIHC Gregovi Tracyho. Ti s nimi obsadili vynikající 2. a 3. místo.


Známé závody do vrchu, které se konaly 30. června 2013, odstartovaly v dopoledních hodinách pod klidnou a jasnou modrou oblohou. Ideální podmínky se však brzy změnily k horšímu, a když dvojice elektromobilů Mitsubishi MiEV Evolution II vyrazila na trať legendární časovky, spustil se hustý déšť, který jim znepříjemnil průjezd ostrými zatáčkami.

Když měl Greg Tracy, který se v kategorii elektromobilů kvalifikoval jako nejrychlejší jezdec, na úpatí hor odstartovat, špatné počasí donutilo tým stáje Mitsubishi Motors narychlo vyměnit vysoce výkonné závodní pneumatiky bez dezénu za pneumatiky s drážkovaným dezénem určeným do deště. Oba jezdci Mitsubishi Motors, Tracy i Masuoka, závodili v extrémně těžkých podmínkách mokré trati a výrazně omezené viditelnosti v jejích vyšších úsecích. To vedlo k výsledku 10 minut a 21,866 sekund pro Masuoka resp. 10 minut a 23,649 sekund pro Tracyho.

Navzdory těmto náročným podmínkám se tandemu jezdců ze stáje Mitsubishi Motors porazilo pokořit čas dosažený v kategorii elektromobilů v předchozím ročníku závodů Pikes Peak 2012, kdy s časem 10 minut 30,850 sekund na suché trati a za optimálních podmínek dobyl Masuoka s Mitsubishi i-MiEV Evolution I vynikající 2. místo.

Kapitán a pilot týmu Mitsubishi Motors Masuoka, který se v kategorii elektromobilů již druhý rok po sobě umístil na 2. místě, uvedl: "Těsně před startem, kdy byla najednou trať úplně mokrá, jsme museli vyměnit hladké pneumatiky za drážkované. I tak byl povrch tratě mokrý a vozidlo se po něm dost výrazně klouzalo. Byly to opravdu zrádné podmínky. Pilotování obou závodních speciálů bylo mimořádně obtížné, ale i tak se nám s nimi podařilo dorazit bezpečně do cíle. Jelikož jsme měli našlápnuto na vítězství, je pro nás tento výsledek tak trochu zklamáním. Bylo by snadné vinit za to nešťastný déšť a špatné počasí, i když nám opravdu velmi nepřálo, musíme si však stejně uvědomit naše slabé stránky a do budoucna zapracovat na jejich dalším zlepšení.“

Pro Grega Tracyho, který dosud závodil pouze na motocyklech, byly závody do vrchu Pikes Peak International Hill Climb 2013 jeho prvním pokusem v kokpitu závodního speciálu. Zklamaný výsledkem, Tracy okomentoval svůj náročný výstup na vrchol kopce: "Nakolik jsem pomýšlel na vítězství, jsem absolutně zklamaný. Kvůli silnému dešti, který se spustil těsně před naším startem, se stala trať prakticky nesjízdná. S ohledem na tuto skutečnost bychom měli být spokojeni už jen s tím, že jsme bezpečně dorazili do cíle, a to i kvůli tomu, že po celou dobu tréninku byla trať suchá a my jsme neměli žádnou možnost vyzkoušet si, co dělá vůz na této konkrétní trati za deště. Mitsubishi MiEV Evolution II jel na suchu opravdu výborně, a proto bych se rád vrátil a opět usilovat o vítězství."

S úplně novou technologicky pokročilou konstrukcí je vozidlo Mitsubishi MiEV Evolution II vybaveno unikátním uspořádáním pohonu (dva motory vpředu a dva vzadu), novou generací lithium-iontových baterií Lithium Energy Japan (LEJ), optimalizovanou elektrickou verzí systému pohonu všech kol Super All-Wheel Control (S-AWC) od Mitsubishi Motors a aerodynamickými uhlíkovými vlákny karoserie vylepšenými v aerodynamickém tunelu.

Více informací na www.media.mitsubishicars.com a www.ppihc.com.

O Mitsubishi Motors North America, Inc

Mitsubishi Motors North America, Inc, (MMNA) odpovídá za veškerou výrobu, prodej, marketing, výzkum a vývoj činnosti Mitsubishi Motors ve Spojených státech. MMNA prodává vozidla typu coupé, sedan a sportovně užitková vozidla prostřednictvím sítě přibližně 400 prodejců. V listopadu 2011 začala společnost MMNA s prodejem elektromobilu Mitsubishi i-MiEV jako součást firemního poslání nabídnout zákazníkům způsob dopravy šetrnější vůči životnímu prostředí. Technologie baterií poháněného vozidla na 100 % elektrický pohon se zaměřuje na potřebu vozidel, které neprodukují žádné emise výfukových plynů a podporují rozsáhlý plán pro udržitelný rozvoj. Pro více informací media.mitsubishicars.com.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz