Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Praha, 13. 5. 2013Tisková zpráva

FACELIFTOVANÉ ASX NYNÍ NA ČESKÉM TRHU

S crossoverem ASX, který byl uveden na trh v roce 2010, slaví Mitsubishi celosvětový úspěch. Ne jinak je tomu i v České republice, kde značka s logem tří diamantů aktuálně představuje modernizovanou verzi svého bestselleru. S crossoverem ASX, který byl uveden na trh v roce 2010, slaví Mitsubishi celosvětový úspěch. Ne jinak je tomu i v České republice, kde značka s logem tří diamantů aktuálně představuje modernizovanou verzi svého bestselleru.

Faceliftovaný model Mitsubishi ASX podstoupil redesign přední masky, jejíž jemnější rysy odráží postupnou transformaci designérského jazyka a vizuální identity vozů Mitsubishi směrem k „masivnímu – bezpečnému – jednoduchému“ vzhledu. V tomto duchu byl pozměněn i tvar zadního nárazníku.

ASX ve verzi pro modelový rok 2013 doznal řady změn, které zahrnují zejména:

  • nové textilie v interiéru,
  • nové chromové prvky panelů předních dveří,
  • novou středovou konzolu,
  • nové tlačítko ovládání volby pohonu všech kol AWC (All Wheel Control) místo stávajícího otočného ovladače 2WD/4WD/Lock,
  • upravenou zadní víceprvkovou nápravu pro lepší ovládání vozidla a jízdní komfort.

Nový vývojový stupeň crossoveru ASX, který je od začátku května dostupný u všech autorizovaných prodejců Mitusbishi, nabízí dvě varianty pohonných jednotek. Vlastní čistý vznětový motor Mitsubishi Motors s označením „4N1“ – 1,8 DI-D, 110kW/150k, a zážehový motor 1,6 MIVEC, 86kW/117k.

K faceliftu interiéru a exteriéru svého nejprodávanějšího modelu přidalo Mitsubishi i změnu jeho ceníku. Za benzínovou verzi zákazník v květnu zaplatí od 360 tisíc korun, za naftovou čtyřkolku potom od 575 tisíc korun.

Všem příznivcům úsporného provozu nabízí Mitsubishi u modelu ASX 1,6 MIVEC možnost přestavby na LPG. Oproti klasické benzínové variantě si zákazník připlatí 31 900 Kč s DPH, cena je za LPG sadu včetně její montáže. Záruka výrobce na takový vůz zůstává zachována v plném rozsahu. Výkon motoru a jízdní vlastnosti včetně funkce Auto Stop and Go (systém automatického zastavení a nastartování motoru) se přestavbou nezmění. Díky druhé nádrži prodlouží dojezd vozu až o 550 km.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz