Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 17.8.2017

Praha, 24. 1. 2013Tisková zpráva

AUTOSALON ŽENEVA 2013 - MITSUBISHI OUTLANDER PHEV

Šest měsíců po uvedení zcela nového crossoveru Mitsubishi Outlander třetí generace na většinu evropských trhů představí společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) v březnu na nadcházejícím autosalonu v Ženevě jeho nejstrategičtější variantu v podobě Plug-in hybridu (PHEV) s pohonem všech kol.

Outlander PHEV je pro zákazníky v Japonsku k dispozici už od ledna 2013. Zahájení výroby pro evropské trhy v japonské továrně Okazaki je plánováno na květen letošního roku, na showroomy evropských dealerů se pak vůz dostane v červenci.

Evropská specifikace modelu Outlander PHEV bude s výjimkou povinných regulačních položek EU velmi podobná japonské verzi, odlišovat se bude pouze drobnými prvky (brzdy a pneumatiky), které lépe vyhovují jízdním podmínkám v Evropě.

Přestože oficiální data homologovaná dle EU budou k dispozici teprve v průběhu následujících týdnů, nejnovější údaje už potvrzují vynikající úroveň ochrany životního prostředí verze Outlander PHEV a jeho schopnosti uspokojit všechny každodenní potřeby zákazníků, především díky velkorysému vnitřnímu prostoru a objemu zavazadlového prostoru (463 l – měřeno metodou VDA):

  • Emise CO2  -  44 g/km*
  • Kombinovaná spotřeba:  -  1,9 l/100 km*
  • Dojezd na elektrický pohon:  -  52 km*

* Údaje podléhají finální homologaci EU

Nový Outlander PHEV je prvním tradičním vozem od velkého výrobce, u kterého se předpokládalo od počátku, že bude vybaven tradičním spalovacím motorem nebo plug-in elektrickým pohonem. 


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz