Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Praha, 22. 11. 2012Tisková zpráva

Mitsubishi Lancer – nejspolehlivější auto posledních 15 let

Model Mitsubishi Lancer je nejspolehlivějším automobilem posledních patnácti let. Vyplývá to ze statistik britské společnosti Warranty Direct. Ukazatelem spolehlivosti je v tomto případě kombinace množství závad na autě, nákladů na jejich odstranění a náročnosti servisních prací (tzn. doby, kterou auto stráví v servise). Počítáno je i průměrné stáří auta a počet najetých kilometrů. Tyto veličiny odráží tzv. „Reliability Index“.

Britská společnost Warranty Direct vydala u příležitosti patnáctého výročí svého působení přehled těch nejspolehlivějších, ale i nejméně spolehlivých automobilů za tuto dobu. Ve statistikách Warranty Direct se objevuje už na 450 modelů. Nutnou podmínkou do zařazení v žebříčku je to, že má dostatečný počet exemplářů daného vozu sjednané pojištění servisních prací u této firmy.

Mezi nejspolehlivější vozy patří jednoznačně ty japonské. Sedm z deseti nejlépe hodnocených automobilů pochází od japonských značek. Vůbec nejlépe dopadlo Mitsubishi Lancer. Ze statistik britské společnosti vyplývá, že méně než jeden Lancer musí během jednoho roku do servisu. Dvě třetiny Lancerů, které do servisů zamířily, měly potíže se zavěšením nebo nápravami.

Žebříček nejspolehlivějších aut podle Warranty Direct:
Pořadí Model Reliability Index
1. Mitsubishi Lancer 6
2. Opel Agila 8
3. Suzuki Alto 9

Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz