Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Born / Praha, 18. 6. 2012Tisková zpráva

MITSUBISHI MOTORS NA AUTOSALONU V PAŘÍŽI 2012 - SVĚTOVÁ PREMIÉRA NOVÉHO OUTLANDERA PHEV

Japonská automobilka Mitsubishi Motors pokračuje ve svém ambiciózním plánu uvedení nové generace produktů šetrných k životnímu prostředí, a to prostřednictvím série hned několika premiér naplánovaných v průběhu nadcházejícího mezinárodního autosalonu v Paříži (Mondial de l’Automobile 2012*). Mezi klíčové momenty této ofenzívy patří světová premiéra úplně nového Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV (PHEV).

NOVÉ HRANICE

Nový Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV není pouze adaptací již existujícího vozu se spalovacím motorem ani účelovou ukázkou plug-in hybridní technologie, ale vozidlem sdílejícím stejnou konstrukční podstatu s novou, v pořadí již třetí, generací oblíbeného modelu Outlander. Ta bude již na podzim uvedena na náš trh s konvenčním spalovacím motorem.

Jako takový bude Mitsubishi Outlander PHEV prvním vozem určeným pro širokou škálu zákazníků distribuovaným velkou automobilkou, který byl už od samého začátku konstruovaný tak, aby do něho mohl být použit běžný spalovací motor nebo plug-in hybridní pohon.

PHEV

Nový Mitsubishi Outlander PHEV se kromě prvenství uvedeného výše bude vyznačovat následujícími atributy:

  • Bude prvním vozem s plug-in hybridním motorem od Mitsubishi Motors založeným na elektrickém pohonu, který může být v případě potřeby doplněný pohonem zážehovým motorem, jedná se tedy o řešení v globálním měřítku nabízející širší využití než vznětový motor. Při jeho vývoji byly využity bohaté zkušenosti společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) z oblasti elektromobilů a elektroniky.
  • Bude prvním sériově vyráběným vozem na permanentní elektrický pohon všech kol (4WD), a to díky zúročení dlouholetého renomovaného know-how Mitsubishi Motors v oblasti pohonu 4x4.

DLOUHÝ DOJEZD

Jedinečná kombinace pohonného ústrojí skládajícího se z předního elektromotoru + zadního elektromotoru + zážehového motoru jako předního pohonu / elektrického generátoru umožní volbu tří režimů jízdy:

  • Čistý („Pure“) – pohon 4WD předním a zadním elektromotorem,
  • Sériový („Series“) – pohon 4WD předním a zadním elektromotorem, podporovaný zážehovým motorem jako generátorem elektrické energie,
  • Paralelní („Parallel“) – pohon 4WD předním a zadním elektromotorem, doplněný pohonem předních kol zážehovým motorem při vyšších rychlostech. Elektrické motory umožňují svižné zrychlování bez nutnosti řazení.

Hybridní plug-in systém Mitsubishi vycházející z elektromobilu a použitý v novém Outlanderovi umožní dlouhý dojezd a velmi nízké emise porovnatelné s konceptem PX-MiEV II, tzn. dojezd více než 800 km a emise CO2 pod 50 g/km.

NA ZÁVĚR

Zatímco nový Mitsubishi Outlander třetí generace s konvenčním spalovacím motorem bude v prodeji na trzích západní a východní Evropy už na podzim 2012, ve verzi PHEV bude v Evropě uveden až v průběhu roku 2013.

Kromě úplně nové rodiny oblíbeného SUV Outlander představí Mitsubishi na letošním autosalonu v Paříži další modely zaměřené na evropské zákazníky. Podrobnosti se dozvíte už velmi brzy.

*27. září – 14. říjen 2012 (www.mondial-automobile.com)


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz