Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Praha / Tokio, 1. 3. 2012Tisková zpráva

Mitsubishi i-MIEV PROTOTYP se zúčastní závodu Pikes Peak International Hill Climb 2012

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zapsala Prototyp i-MiEV do letošního ročníku legendárního závodu Pikes Peak International Hill Climb 2012, který se koná každoročně v Coloradu v USA. Prototyp i-MiEV je odvozen z elektromobilu i‑MiEV společnosti MMC, prvního sériově vyráběného elektrického vozu, který už brázdí silnice v Japonsku, Evropě a Severní Americe, s cílem rozšíření na další trhy.


Prototyp i-MiEV bude řídit Hiroshi Masuoka, v mnoha částech světa známý jako legendární závodník, který se v průběhu desetiletí závodních úspěchů 21 krát zúčastnil Rallye Dakar, v letech 2002 a 2003 ho s modely Mitsubishi Pajero a Pajero Evolution vyhrál.

Při výrobě Prototypu i-MiEV budou použity stejné komponenty jako u stávajícího modelu i-MiEV. MMC využije údaje získané díky účasti na této akci ke zvýšení odolnosti a spolehlivosti čistých elektromobilů a plug-in hybridů, které bude uvádět na trh v blízké budoucnosti.

Kromě účasti MMC v závodě budou na místo vyslání vývojoví inženýři společnosti, stejně jako partnerští výrobci baterií, motorů a dalších komponent za účel bližší spolupráce a sdílení technologií a know-how pro další posílení vývojových kapacit MMC v oblasti elektromobilů.

Pikes Peak International Hill Climb je každoroční závod automobilů a motocyklů do vrchu na 4300 metrů vysoký vrchol Pikes Peak v Coloradu. Účastníci musí překonat výškový rozdíl téměř 1500 metrů. První ročník se uskutečnil v roce 1916, jde tedy o jeden z nejstarších motoristických závodů v Americe. Atmosférický tlak, teplota, počasí a další podmínky se mezi startem a cílem značně mění, což vyžaduje optimální vyladění vozidel k zajištění maximálního výkonu po celý závod.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz