Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Tokio / Praha, 31. 10. 2011Tisková zpráva

Elektromobily Mitsubishi i-MiEV nově i pro Severní Ameriku

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zahájila ve své továrně v Mizushimě výrobu nové generace elektromobilu Mitsubishi i-MiEV pro Severní Ameriku. Severoamerická verze bude dostupná od konce letošního listopadu zákazníkům na Havaji, v Kalifornii, Washingtonu a Oregonu. MMC má v plánu rozšířit prodej svého elektromobilu do konce fiskálního roku 2012 i do Kanady a ostatních států USA.


V souladu s bezpečnostními požadavky severoamerického trhu je nová verze elektromobilu i-MiEV vybavena bezpečnostními prvky jako je zdokonalený systém airbagů, který zjišťuje polohu cestujících ve voze a přizpůsobuje rychlost nafouknutí, nebo systém monitorování tlaku v pneumatikách. Ve srovnání s ostatními verzemi byl navíc kvůli uspokojení potřeb zákazníků ze Severní Ameriky zvýšen točivý moment motoru. Vzhled vozidla je charakteristický novými předními a zadními nárazníky, které spolu se zvětšenou karoserií zajišťují lepší ochranu a stabilitu automobilu.

Mitsubishi i-MiEV se začal prodávat v Japonsku v červenci 2009 jako „maximálně ekologický vůz“, který přispívá k řešení různých ekologických problémů dnešní společnosti jako je např. znečištění životního prostředí, globální oteplování nebo energetická diversifikace. Společnost MMC zahájila export i-MiEV do Evropy v roce 2010. Ke konci září 2011 dosahovala celková výroba elektromobilů hodnoty přibližně 16 tisíc vozů. Zavedením prodeje do USA a Kanady chce MMC dále rozšiřovat svou rostoucí globální přítomnost v oblasti elektromobilů.

* Severní Amerikou je v tomto případě myšlena zejména Kanada a USA.

Základní parametry i-MiEV pro Severní Ameriku:

Délka: 3 675 mm
Šířka: 1 585 mm
Výška: 1 615 mm
Rozchod (přední/zadní): 1 420 mm / 1 380 mm
Točivý moment: 196 Nm


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz