Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 17.8.2017

Yokohama / Tokio / Praha, 20. 6. 2011Tisková zpráva

Společný podnik Nissan a Mitsubishi Motors v oblasti mini vozidel - NMKV Co., Ltd

Společnost NMKV Co., Ltd, nový společný podnik výrobců automobilů Nissan Motor Co., Ltd. a Mitsubishi Motors Corporation zaměřený na vývoj mini vozidel určených pro japonský trh, dnes zveřejnil výhled svých budoucích obchodních plánů.

Nový společný podnik byl založen 1. června 2011, kdy rovněž zahájil svoji činnost s 35 zaměstnanci. Společnost NMKV Co., Ltd má sídlo v Takanawa, Minato Ward v Tokiu.

Nově založená společnost NMKV Co., Ltd bude zastřešovat činnosti jako produktové plánování a vývoj budoucích mini vozidel pro Nissan a Mitsubishi určených pro japonský trh. Při tom bude maximálně zúročeno know-how obou společností. Vznik společnosti NMKV Co., Ltd má za cíl spojit silné stránky obou výrobců automobilů Nissan a Mitsubishi v oblasti vývoje vozidel, jejich konstrukce vozidel a obstarávání komponentů, jako součást globální strategie uvést na trh nové produkty v segmentu mini vozidel.

Více než jednu třetinu prodeje nových vozidel na japonském trhu tvoří segment mini vozidel, což je způsobeno stabilně silnou poptávkou po menších a ekologických vozidlech. Nový společný podnik zaměřený na vývoj mini vozidel umožní společnosti Nissan pokračovat ve vývoji produktů, které budou v oblasti designu a produktového plánování odrážet DNA automobilky. Automobilka Mitsubishi bude zase z nového společného podniku profitovat využitím vysoce konkurenčních produktů v rámci svojí produktové řady, jakož i větších výhod vyplývajících z úspor s velkovýroby díky nákupní kapacitě společnosti Nissan.

Založení společnosti NMKV Co., Ltd je součásti projektu majícího za cíl rozšíření obchodní spolupráce, na které se obě společnosti dohodli v prosinci 2010.

Datum vzniku společnosti:1. června 2011
Základní jmění:10 milionů jenů
Struktura jmění:Nissan Motor Co., Ltd.: 50%
Mitsubishi Motors Corporation: 50%
Adresa společnosti:3-23-17 Takanawa, Minato Ward, Tokio
Počet zaměstnanců:cca 35 zaměstnanců
Popis činnosti:Produktové plánování a vývoj mini vozidla určeného pro japonský trh
Hlavní členové představenstva:CEO (Chief Executive Officer): Junichi Endo
COO (Chief Operating Officer): Shinichi Kurihara

Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz