Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Praha, 16. 3. 2011Tisková zpráva

Mitsubishi pomáhá postiženým zemětřesením a vlnou tsunami v Japonsku

Společnost Mitsubishi Motors Corporation dnes potvrdila svou finanční pomoc postiženým zemětřesením a vlnou tsunami v oblasti Tohoku ve výši 30 milionů jenů a další pomoc ve formě poskytnutí vozů podle potřeb místních úřadů.

Současně MMC potvrdila, že všechny tři její výrobní závody v oblastech Aichi, Gifu a Okayama nebyly masivním zemětřesením v pátek 11. 3. nijak poškozeny a Mitsubishi pokračuje ve všech třech japonských továrnách ve výrobě (pozn.: Aichi, Nagoya plant: výroba ASX; Gifu, Pajero Manufacturing Company Limited: výroba Pajero; Okayama, Mizushima plant: výroba modelů i-MiEV, Lancer, Lancer Evolution). Beze změn pokračuje i výroba L200 v závodu v Thajsku.

Ačkoliv továrny Mitsubishi Motors Corporation v Japonsku nebyly zasaženy přírodní katastrofou, někteří dodavatelé postiženi bohužel byli a tak bylo rozhodnuto o pozastavení výrobních operací do středy 16. 3. s cílem provést důkladnou kontrolu zabezpečení dodávek na straně dodavatelů.

V současné chvíli nicméně nejsou známa žádná zpoždění, ať už ve výrobě nebo přímo v dodávkách z Japonska do zámoří, tedy i do České republiky. Samotné M Motors CZ s.r.o. navíc disponuje dobrou skladovou zásobou, aby uspokojilo přání zákazníků, o čemž svědčí i skutečnost, že právě nyní spouští silnou reklamní kampaň na bestseller Mitsubishi ASX. Dobře je zásobený i sklad náhradních dílů.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz