Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Born, 23. 2. 2011Tisková zpráva

Mitsubishi i-MiEV prvním elektromobilem na světě v nárazových testech Euro NCAP

Když bylo Mitsubishi i-MiEV poprvé uvedeno do prodeje na japonském trhu, v červenci 2009, stalo se prvním vozem na elektrický pohon, který byl celosvětově skutečně sériově vyráběn. Dnes se stává také prvním vozem na elektrický pohon, který prošel náročnými nárazovými testy renomované organizace Euro NCAP a dosáhl výsledku 4 hvězdiček, a to podle nového, přísnějšího způsobu hodnocení.

Tento vynikající výsledek potvrzuje, jak moc se Mitsubishi Motors soustředilo na vývoj tohoto vozidla budoucnosti. Na jedné straně vsadilo na nejmodernější technologii, na druhé straně vytvořilo vozidlo, které je určeno pro široké spektrum zákazníků s důrazem na snadné ovládání, výkon a pohodlí cestujících.

Samozřejmě, že byl důraz kladen také na vysokou úroveň pasivní a aktivní bezpečnosti, podobné té, kterou nabízí provedení se spalovacím motorem – což je přímým výsledkem vývoje a vice než 500 000 km testovacích jízd, k němuž se může zavázat jen tak silný hráč automobilového průmyslu jako je Mitsubishi Motors Corporation (MMC).


Mitsubishi i-MiEV využívá pokrokové architektury karoserie MMC, je vybaven kompaktním a lehkým elektromotorem a svazkem velkokapacitních lithium-iontových baterií, které jsou bezpečně uloženy v rámci 2,55 m dlouhého rozvoru. Komentáře Euro NCAP ohledně vozu i-MiEV hovoří samy za sebe: “Nebyly shledány žádné problémy se systémem vysokého elektrického napětí, který pohání vůz: baterie byly řádně izolovány od kabiny vozu a nebyly při nárazových testech poškozeny.”

V současné době je Mitsubishi i-MiEV v prodeji na 15 evropských trzích a již nyní překonal očekávání MMC v tomto regionu (cca 3 000 vozů dodaných ke konci ledna 2011), včetně toho, že v Norsku obsadil první příčku v A-segmentu, tedy segmentu minivozů. V tomto roce bude vůz uveden i na trh ve Spojených státech.

S podrobnými výsledky testu se můžete seznámit přímo na stránkách Euro NCAP.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz