Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 17.8.2017

Tokio, 19. 1. 2011Tisková zpráva

Elektromobil Mitsubishi i-MiEV dosáhl vynikajících výsledků v testech ADAC v oblasti bezpečnosti chodců

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dnes oznámila, že v nárazových testech elektromobilu i-MiEV realizovaných automobilovým klubem ADAC bylo dosaženo vynikajících výsledků s vysokým ratingem.

V okamžiku nárazu dokázalo vozidlo na elektrický pohon Mitsubishi i-MiEV okamžitě rozpoznat náraz a automaticky odpojit prvky elektromobilu pracující s vysokým napětím, to vše při zachování bezpečného prostoru pro cestující. Lithium-iontový akumulátor s 88 články zůstal při nárazu také neporušený.

"Tento výsledek byl dosažen v náročném testu, kterého se účastnil elektromobil Mitsubishi i-MiEV, historicky první vozidlo na elektrický pohon, které se takovému testu v Německu podrobilo. Test, který zahrnuje dva nárazy - jeden ofsetový čelní náraz (64 km/h, s překrytím 40%) a jeden zadní náraz (s bariérou o hmotnosti 1 400 kg pohybující se rychlostí 80 km/h, s překrytím 70%) - prokázal, že Mitsubishi i-MiEV - kompaktní vozidlo s menší váhou a zároveň vybavené systémem vysokého napětí - je stejně bezpečné jako jakékoli jiné vozidlo se zážehovým motorem", okomentoval výsledky testu automobilový klub ADAC.

Více na www.adac.de


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz