Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 17.8.2017

Tokio, 15. 12. 2010Tisková zpráva

Elektromobil Mitsubishi i-MiEV je vystaven na letišti Narita

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dnes oznámila, že od 15. 12. 2010 až do 14. 1. 2011 vystaví elektrický vůz Mitsubishi i-MiEV na tokijském letišti Narita s cílem popularizovat elektrické vozy.

Na letišti budou vystaveny celkem dva vozy: jeden v terminálu 1, v odletové hale severního křídla a druhý v odletové hale terminálu 2. Mitsubishi i-MiEV, jako představitel hrdé japonské technologie ohleduplné vůči životnímu prostředí, bude mít svou výstavní zónu uprostřed odletových hal, tak aby se s ním mohli seznámit všichni cestující, kteří využijí letiště v době vánočních svátků a na nový rok. Současně s výstavou vozů jsou zde umístěny obrazovky, na kterých bude promítáno video z promo aktivit z celého světa, bezprostředně souvisejících se samotným vozem i-MiEV.

Tokijské letiště Narita, které usiluje o to, aby bylo letištěm ohleduplným vůči životnímu prostředí – tzv. „eco airport“ – spustilo již řadu iniciativ, např. instalaci solárních energetických systémů jako zdrojů jeho energie. Součástí této eco iniciativy je i používání vozu i-MiEV od loňského fiskálního roku pro interní využití na letišti s cílem snížit znečištění ovzduší.

MMC v současné době prodává i-MiEV v Japonsku, Hong Kongu, Austrálii a od prosince postupně rozbíhá i prodej na evropských trzích.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz