Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Bangkok, 9. 12. 2010Tisková zpráva

Mitsubishi Motors staví novou továrnu v Thajsku

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dnes uskutečnila slavnostní ceremonii položení základního kamene nové, třetí továrny svého thajského výrobce a distributora, Mitsubishi Motors Thailand (MMTh).

Její výstavba se bude realizovat v Laem Chabang, industriální zóně provincie Chonburi. Slavnostní ceremonie se zúčastnili mnozí významní představitelé, včetně thajského ministra průmyslu Chaiwuta Bannawata a presidenta MMC Osamu Masuky.

Třetí továrna bude postavena v sousedství první a druhé továrny. Zahájení sériové výroby je plánováno na březen 2012. Bude vyrábět kompaktní vůz „global small“ s motorem o objemu 1,0-1,2 l, který MMC plánuje uvést do prodeje ve fiskálním roce 2011. Na počátku bude výrobní kapacita této nové továrny kolem 150 000 kusů vozů za rok, ale v budoucnu může dosáhnout až kapacity 200 000 ks za rok. Očekává se, že nová továrna zaměstná kolem 3 000 lidí.

Vůz „global small“, který se bude v nové továrně vyrábět, bude novým vozem na zcela nové platformě, jež je v současné době vyvíjena společností MMC jako základ pro kompaktní, dostupný a hospodárný vůz. Vůz „global small“ bude splňovat podmínky thajského projektu Eco-Car, který byl uveden thajskou vládou s cílem podpořit investice do thajského automobilového průmyslu, zredukovat závislost na fosilních palivech a dosáhnout nižších emisí. „Global small“ zaujme roli základního modelu v modelové řadě MMC a plánuje se, že bude z Thajska exportován na celosvětové trhy jako globální strategický vůz, který bude odpovídat potřebám trhů.

Ministr průmyslu Chaiwut Bannawat vyjádřil při slavnostní akci své potěšení: „Je pro mne velkým potěšením, že nová továrna Mitsubishi Motors Thailand se stane součástí projektu Eco-Car. Tato továrna Mitsubishi přinese do Thajska mnohé technologie pro automobilový průmysl a pomůže zlepšit profesní dovednosti lidí pracujících v automobilové výrobě, stejně tak i v oblastech navazujících.“

President MMC Osamu Masuko dodal: „Je pro nás velkou ctí, že jsme se tu sešli u příležitosti tak nezapomenutelného dne, položení základního kamene naší třetí továrny. Mitsubishi Motors Corporation od samého počátku plně věří v thajský potenciál jako centra výroby pro světové trhy; Mitsubishi Motors Thailand se již stalo výrobní základnou pro 1tunové pickupy. S thajskou vládou sdílíme obavy o životní prostředí a rozhodli jsme z Thajska učinit i výrobní základnu pro náš nový ´global small´ vůz“.

Parametry nové (třetí) továrny:
Místo: Leam Chabang, provincie Chonburi, Thajsko
Umístění: cca 100 km na jihovýchod od Bangkoku
Výroba: výrobní závod pro automobily
Prvotní kapacita: kolem 150 000 ks za rok
Vyráběný vůz: „global small“
Zahájení výroby: březen 2012
Počet zaměstnanců: cca 3 000 osob
Mitsubishi Motors (Thailand) Co. Ltd. (MMTh)
Centrála: 88 Moo 11 Phaholyothin Road, Klongneung, Klongluang, Pathumthani 12120, Thajsko
Továrna: 199 Moo 3, Laemchabang Industrial estates, Tungsukhla, Sriracha, Chonburi 20230, Thajsko
Zástupce: Mr. Nobuyuki Murahashi
Kapitál: THB 7 000 000 000
Počet zaměstnanců: cca 4 000
Založení: leden 1987
Vyráběné modely: továrna č. 1: Lancer, Space Wagon, Pajero Sport; továrna č. 2: Triton (L200)

Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz