Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Tokio / Paříž, 27. 4. 2010Tisková zpráva

Mitsubishi Motors Corporation a PSA Peugeot Citroën zahájily spolupráci
na novém kompaktním SUV

Společnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) a PSA Peugeot Citroën dnes oznámily, že dospěly k dohodě o nové spolupráci na projektu nového kompaktního SUV.

Tato dohoda zajistí vývoj a adaptaci kompaktního SUV, založeného na existující platformě Mitsubishi, pro obě značky, pro Peugeot i Citroën.

Na evropské trhy budou nové kompaktní SUV uvedeny se specifickým designem značek Peugeot a Citroën v roce 2012. Mnohé komponenty budou sdílet se současným modelem Mitsubishi, a to s RVR na japonském trhu a ASX na evropském trhu.

Vozy budou k dispozici jak s pohonem 2WD, tak i 4WD. Plánovaný objem kompaktních SUV Peugeot a Citroën by měl dosáhnout 50 000 kusů za rok pro obě značky.

Na základě dohody bude PSA Peugeot Citroën používat pro své vlastní modely svůj dieselový motor 1,6 HDi. Emise CO2 tohoto motoru budou speciálně pro tento typ vozů nastaveny nízko; cílem je 123 g/km a spotřeba nižší než 4,7 litru na 100 km.

Pro PSA Peugeot Citroën budou nové vozy představovat expanzi v jejich modelovém portfoliu a umožní jim, aby zacílili na nové zákazníky v segmentu, u kterého se očekává celosvětový růst téměř o 60% v roce 2015.

Mitsubishi Motors přinese tato spolupráce dodatečný objem výroby, který umožní ještě více zefektivnit ekonomické ukazatele výroby této platformy.

Tato dohoda je již 4. společným projektem mezi oběma společnostmi. Po spolupráci na SUV Mitsubishi Outlander, Peugeot 4007 a Citroën C-Crosser v roce 2005, vybudování společné továrny v Rusku, která byla právě slavnostně otevřena, a po evropském zahájení prodeje elektrických vozů Peugeot iOn a Citroën C-zero, které vycházejí z japonského modelu i-MiEV*, již v létě letošního roku.

*Mitsubishi innovative Electric Vehicle, založený na minivoze "i"


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz