Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 17.8.2017

Praha, 24. 4. 2010Tisková zpráva

Mitsubishi Motors Corporation a PSA Peugeot Citroën zahájily společnou výrobu v Rusku

Philippe Varin, předseda představenstva PSA Peugeot Citroën, a Takashi Nishioka, předseda Mitsubishi Motors Corporation oficiálně zahájili výrobu vozů ve společné továrně v Rusku.

Továrna, která je ze 70% vlastněná PSA Peugeot Citroën a z 30% Mitsubishi Motors Corporation, se nachází ve městě Kaluga, 180 km jihozápadně od Moskvy.

Slavnostnímu zahájení výroby byl přítomen i pan Georgi Poltavchenko, zplnomocněný vyslanec centrální federální oblasti a pan Anatoly Artamonov, guvernér regionu Kaluga.

Tato továrna, která byla založena s investicí 470 milionů EUR, umožní společnostem PSA Peugeot Citroën a Mitsubishi Motors Corporation, aby se stali hlavními hráči na ruském automobilovém trhu, jehož růstový potenciál je velice významný.

Od dubna 2010 bude továrna ve městě Kaluga vyrábět Peugeot 308, dále budou následovat modely Citroën C4 a Citroën C-Crosser, Peugeot 4007 a Mitsubishi Outlander.

Továrna bude vyrábět na plnou kapacitu od roku 2012. Od toho okamžiku bude výrobní kapacita továrny 125 000 vozů, přičemž tyto budou rozděleny: 85 000 sedanů střední třídy značek Peugeot a Citroën, 40 000 SUV značek Peugeot, Citroën a Mitsubishi.

Výrobní závod ve městě Kaluga bude neobyčejně kompaktní továrnou, s optimalizovanými výrobními prostory koncentrovanými jen do dvou budov: jedna budova pro lakování, druhá budova pro montáž vozů. S cílem maximálně snížit nepříznivý dopad na životní prostředí bude továrna využívat to nejlepší ze zkušeností svých mateřských společností, které povedou k úspoře energie, snížení emisí CO2 a snížení objemu odpadu (budou použity jen barvy na vodní bázi, jen nezbytné balení pro dopravu).

Továrna zaměstná 3 000 lidí, z toho přibližně 2 600 osob projde školením v lokálním tréninkovém centru, které bylo vybudováno ve spolupráci s vládou regionu Kaluga.

Philippe Varin k otevření uvedl: „Otevření této továrny dokládá ochotu PSA Peugeot Citroën k vybudování dlouhodobých vztahů v Rusku, stejně jako důvěru v rostoucí potenciál ruského automobilového trhu. Nová továrna je strategickým krokem pro náš rozvoj v Rusku. A v neposlední řadě je také důkazem ambic PSA Peugeot Citroën stát se globálním hráčem.“

Takashi Nishioka prohlásil: „Rusko bude pro Mitsubishi Motors i do budoucích let strategicky významným trhem. Věříme, že tato akce se stane milníkem v našem úsilí o dosažení růstu na ruském trhu, a to jak ve střednědobém, tak i dlouhodobém horizontu. A doufáme, že budeme nápomocni i rozvoji ruského automobilového průmyslu.“


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz