Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Tokio, 28. 1. 2010Tisková zpráva

Mitsubishi i-MiEV získalo prestižní ocenění "Paul Pietsch Award 2010"

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) bylo poctěno, když získalo významné mezinárodní ocenění „Paul Pietsch Award“ za vývoj nové generace svého vozu na elektrický pohon – Mitsubishi i-MiEV. Cenu za automobilovou technologii a design převzal pan Gayu Uesugi, člen představenstva, zodpovědný za produktovou strategii a vývoj skupiny, a to z rukou šéfredaktora časopisu auto-motor-und-sport, pana Bernda Ostmanna.

V Japonsku byl model i-MiEV uveden na trh již v červenci 2009, zatímco výroba vozů s levostranným řízením bude zahájena v říjnu 2010. Vůz i-MiEV je vozem s nulovými emisemi a jako takový se výrazně podílí na zlepšování a ochraně životního prostředí.

Uvedení i-MiEV do Evropy je naplánováno na konec roku 2010, přičemž nabíjecí systém vozu bude plně kompatibilní s evropskými zdroji v domácnostech, tj. 220/240V. K nabití vozu z nuly na plnou kapacitu bude postačovat cca 7 hodin.

„Jsme velice potěšeni, že tak vysoce prestižní a mezinárodní porota udělila ocenění za technologii právě našemu vozu, našemu i-MiEVu. Věříme, že s tímto ocenění, vstoupíme na konci roku 2010 na evropský trh s ještě větší důvěrou a jistotou,“ uvedl pan Uesugi.

Vítězové ocenění, které je pojmenováno po spoluzakladateli časopisu auto-motor-und-sport, byli vybráni porotou, kterou tvoří šéfredaktoři časopisu, stejně tak jako zástupci šéfredaktorů 24 mezinárodních partnerských redakcí. Od roku 1989 je ocenění „Paul Pietsch Award“ udělováno za mimořádné inovativní počiny v oblasti automobilového inženýrství. Aby mohla být technologie nominována na ocenění, musí být tato již použita v sériové výrobě.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz