Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Cirencester/Born, 6. 10. 2009Tisková zpráva

Mitsubishi i-MiEV vyhlášen "Electric Vehicle of the Year 2009" v rámci GreenFleet Awards

Model Mitsubishi Motors i-MiEV, městský elektrický vůz získal v Londýně, v Guidhall titul "Electric Vehicle of the Year 2009", a to v rámci ocenění GreenFleet, který sponzoruje EDF Energy. Jedná se o další důležitý milník v přípravách na komerční zahájení prodeje v Evropě koncem roku 2010.

Mitsubishi i-MiEV byl oceněn za svou praktičnost 4-místného vozu, dojezd a čas dobíjení. Vůz skóroval i díky jednoduchosti svého používání,
neboť využívá běžný a funkční typ karoserie.

Model i-MiEV, který byl uveden na japonském trhu koncem léta, je ikonou pro Mitsubishi Motors Corporation v rámci plánu "2020 Environmental Road Map" a je předvojem modelu Concept PXMiEV, což je studie nové plug-in hybridní technologie. Jako takový bude představen koncem tohoto měsíce na autosalonu v Tokiu, vedle dalších zelených technologií jako je ClearTec s nízkými emisemi CO2, která se již používá u vozu Colt, dále pak vedle nadcházejícího nového dieselového motoru Mitsubishi splňujícího emisní normu Euro 5, vysoce efektivních převodovek CVT a TC-SST nebo "zelených plastů", abychom jmenovali alespoň pár z nich.

Model i-MiEV se na evropském trhu představí již v listopadu letošního roku, kdy bude dodáno do Velké Británie 25 vozů s pravostranným řízením, které se stanou součástí program "Technology Strategy Board Ultra Low Carbon Vehicle Demonstrator" ve West Midlands.

Zahájení výroby vozidel s levostranným řízením, tedy určených rovněž pro náš trh, je plánováno na konec roku 2010.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz