Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Praha, 29.9. 2009Tisková zpráva

Vyjádření Mitsubishi Motors k vyhlášce č. 283/2009 Sb.

Dne 15. 9. 2009 vstoupila v platnost vyhláška č. 283/2009 Sb. o technických podmínkách provozu na pozemních komunikacích.

Co s přepážkou?

Dle této vyhlášky je u přestavěných osobních vozidel do kategorie N1 možné demontovat dělící přepážku. V případě značky Mitsubishi Motors se jedná např. o modely Outlander, Lancer Sportback, Grandis a Pajero. I po této úpravě však vozidlo stále zůstává registrované v kategorii N1 s odpovídajícím počtem míst uvedeném ve stávajícím technickém průkaze. Dovolujeme si upozornit, že odstranění přepážky může být v některých případech považováno za zásah do konstrukce vozidla a tudíž může mít vliv na porušení záručních podmínek. Proto vřele doporučujeme tento úkon svěřit autorizovanému servisu Mitsubishi Motors. Některé autorizované servisy nabízejí dokonce možnost demontáže přepážky zdarma!

Jak je to s náhradním kolem?

Tato vyhláška dále umožňuje rezervní kolo z vozidla vyjmout a nahradit nouzovou sadou pro bezdemontážní opravu pneumatik, pakliže je vozidlo takto schváleno dle evropské homologace. V případě značky Mitsubishi Motors se jedná např. o modely Colt nebo Lancer Evolution. I přesto, že se nyní přítomnost rezervního kola ve vozidle stává dobrovolnou, my Vám vřele doporučujeme jej nadále ve vozidle s sebou vozit. V některých případech totiž může dojít k takovému poškození pneumatiky, které není možné pomocí nouzové sady opravit. V takovém případě je pro zákazníka jediným řešením přivolání asistenční služby, které, zejména v odlehlejších oblastech, pro Vás může znamenat nepříjemnou časovou ztrátu.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz