Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Monako / Tokio / Amsterdam, 27. 3. 2009Tisková zpráva

Mitsubishi podepsalo memorandum o porozumění s monackým knížectvím ohledně testování elektrického vozu i MiEV

Po úspěšném testování v prosinci 2008 podepsaly – monacké knížectví, Mitsubishi Motors Corporation, Mitsubishi Motors Europe B.V. a MC Automobile (Europe) N.V. (pobočka Mitsubishi Corporation) memorandum o porozumění (MoU=memorandum of understanding) ohledně fleetového testování elektrického vozu s nulovými emisemi – i MiEV – v monackém knížectví.

Prostřednictvím tohoto memoranda, si všechny strany přejí vyjádřit společně sdílený zájem v oblasti rozvoje vozů na elektrický pohon s cílem zajistit mobilitu:

  • Monako touží po tom, aby si zajistilo využitím flotily vozů na elektrický pohon (s co nejnižšími možnými emisemi CO2 ), které budou použity pro elektrickou dopravu, že se stane lídrem v zavádění elektrické formy dopravy na světě;
  • Mitsubishi Motors je lídrem ve vývoji vozů na elektrický pohon a hledá příležitosti pro spolupráci s Monakem, jako partnerem a testovacím trhem pro své i MiEV.

Výsledkem dohody bude, že lokální servisní organizace v Monaku, a to včetně pošty, telekomunikačních kanceláří, parkovací správy, a dále včetně hotelů a kasin Monte Carlo SBM, budou ke konci roku 2009 vybaveny flotilou vozů Mitsubishi i MiEV.

Cílem bude sledovat “skutečný život” těchto vozů při každodenním použití v rámci evropského prostředí, provést finální doladění jejich technických specifikací, stejně tak jako prozkoumat potenciální trh v Monaku pro blížící se nástup levostranného provedení i MiEV.

Jen pro připomínku, vyvrcholením prosincového testování byla testovací jízda jejího veličenstva prince Alberta II po monackém knížectví. Jeho veličenstvo, princ Albert II, který je velice zainteresovaný a sám se angažuje v oblasti ochrany životního prostředí v rámci dalších iniciativ “Prince Albert II of Monaco Foundation”, při této příležitosti řekl: “Toto je budoucnost a jsem šťastný, že se vaše společnost ubírá tímto směrem. Vůz, který jsem dnes řídil je připraven k praktickému použití ve městě, jeho dynamické vlastnosti jsou velice dobré a výkon odpovídá potřebám. Přál bych si vidět tento typ vozu s nulovými emisemi v blízké budoucnosti v Monaku.”

V současné době probíhá testování a promo aktivity v Japonsku, na Novém Zélandě, ve Spojených státech a v Evropě. Vůz i MiEV bude uveden na japonském trhu v létě tohoto roku. Paralelně k evropskému uvedení vozu ve fiskálním roce 2010 (levostranné řízení), provádí Mitsubishi Motors průzkum na několika trzích, včetně Spojených států s cílem uvedení i MiEV.

http://www.mitsubishi-motors.com/special/ev/index.html


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz