Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 17.8.2017

Praha, 11. 3. 2009Tisková zpráva

Lancer Sportback s nejlepším hodnocením v nárazových testech

V rámci nedávných testů provedených nezávislou agenturou Euro NCAP získal Mitsubishi Lancer Sportback nejlepší hodnocení pěti hvězdiček v nárazových testech. Stal se tak vůbec prvním modelem Mitsubishi, který tohoto vynikajícícho výsledku dosáhl.

Výborně si vůz vedl zejména při testech čelního a bočního nárazu. Z měření zjištěných na figuríně jasně vyplývá, že v případě vážnější nehody by posádka vyvázla téměř bez zranění. Mitsubishi navíc prokázalo, že stejně skvěle jsou ve vozidle chráněni cestující různých výšek bez ohledu na to, v jakých pozicích sedí.

Hodnocení za ochranu dětí usazených v dětských sedačkách bylo téměř perfektní. Tohoto skvělého výsledku dosáhl Lancer jedině díky řadě prvků aktivní a pasivní bezpečnosti, kterými jsou všechna vozidla standardně vybavena. Za zmínku stojí například bezpečnostní konstrukce skeletu kompaktní karosérie Mitsubishi RISE (Reinforced Impact Safety Evolution), devět airbagů (včetně kolenního), systém ABS proti zablokování kol při brzdění, systém EBD, který optimálně rozděluje brzdnou sílu mezi přední a zadní nápravu nebo trakční a stabilizační systému M-ASTC*, který předchází vzniku smyku.

Více informací o modelu Lancer*U verze Lancer Sportsedan 1.5 Inform je systém M-ASTC nabízen za příplatek 15 000 Kč.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz