Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Amsterdam, 19.1. 2009Tisková zpráva

Elektromobil Mitsubishi i MiEV nyní v testovacím provozu v Evropě

Přestože zařadit elektromobil do svého výrobního programu plánuje řada výrobců, Mitsubishi Motors je mnohem blíže hmatatelné realitě a evropským uživatelům díky právě zahájené pan-evropské testovací kampani automobilu i MiEV (Mitsubishi innovative Electric Vehicle).

Po řadě testů na celoevropské úrovni, které v posledních měsících proběhly u společností v oblasti veřejně prospěšných služeb a energie, u regionálních samospráv, velkých fleetových společností, u společností z oblasti rozvoje infrastruktury a řady dalších zainteresovaných partnerů, bylo nyní předáno prvních 12 elektromobilů i MiEV do testování na vybraných evropských trzích.

V rámci společného úsilí Mitsubishi Motors Europe (dceřiná společnost Mitsubishi Motors Corporation) a MC Automobile (Europe) N.V. (dceřiná společnost Mitsubishi Corporation) budou tato vozidla ve stanovených termínech k dispozici několika evropským distributorům Mitsubishi, s cílem lépe pochopit potenciál jednotlivých trhů pro uvedení vozů na elektrický pohon, specificky pak vozu i MiEV. První testy budou zahájeny ve Španělsku, Holandsku a ve Velké Británii. Další evropské trhy budou následovat v průběhu roku.

Ekologický automobil i MiEV* představuje současnou špičku ve vývoji zelených technologií Mitsubishi Motors. V současné době je tento model zapojen do testovacích a promo akcí v Japonsku, na Novém Zélandu, ve Spojených státech amerických a v Evropě. V Japonsku bude i MiEV uveden do prodeje v létě 2009. Vzhledem k pozitivním reakcím v rámci stávajících evropských testů se dá očekávat, že tento automobil bude na evropské trhy uveden někdy po roce 2010.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz