Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Praha, 31. 10. 2008Tisková zpráva

Olympiáda mechaniků 2008

V polovině října proběhla v Holandsku Evropská olympiáda mechaniků Mitsubishi Motors, které se zúčastnili i zástupci České republiky a Slovenska. A právě Miroslav Glos z autorizovaného dealerství H&M autoopravy-predaj, s.r.o. všem ostatním 16 zemím a jejich mechanikům dal lidově řečeno na frak, když zvítězil s naprostým přehledem a obrovským náskokem 33 bodů. Již před dvěma roky si přitom z olympiády odvezl titul nejlepší autoelektrikář.

Na olympiádu se Miroslav Glos důkladně připravoval, a to pod vedením zkušeného školitele z M Motors CZ s.r.o., Michala Tolara. Vedle vítězného poháru si Miroslav Glos odvezl také zajímavou finanční odměnu a v neposlední řadě VIP vstupenku na vybrané závody DTM.

V termínu od 16. 10. do 17. 10. se v Holandsku již tradičně uskutečnila celoevropská olympiáda mechaniků, která se pořádá každý druhý rok. Olympiády se letos zúčastnilo 17 zemí a tedy 17 mechaniků, kteří se museli vypořádat se 4 simulovanými závadami na voze a 5 závadami na komponentech, a to v ostře nastavených časových limitech (u vozu to bylo pouhých 50 minut na všechny závady, u komponentů pak 20 minut na každý).

Národní kolo

Před vlastním evropským finále Olympiády probíhají v jednotlivých zemích Národní kola. Ta mají za úkol vybrat nejlepší mechaniky z jednotlivých zemí. O účast v národním kole se přitom mohou ucházet všichni mechanici v dané zemi se získanou kvalifikací TECHNIK ve školicím systému MTTA (Mitsubishi Technical Training Academy), kteří nejprve absolvují teoretický test. Na základě výsledků testu jsou pak nominováni 3 nejlepší do Národního kola, kde již probíhá i praktická zkouška, a to za obdobných podmínek jako během evropského finále. Vítěz Národního kola pak postupuje na evropskou olympiádu. A letos např. pro svého zaměstnavatele získal vítěz národního kola jako bonus technické školení na dva roky zdarma.

Evropská olympiáda

Jak je zřejmé z výše uvedeného evropské olympiády se zúčastnili i zástupci z Čech a ze Slovenska. Jmenovitě z České republiky Miroslav Turek od autorizovaného prodejce a opravce Autocentrum Šumperk,s.r.o. a ze Slovenska Miroslav Glos od autorizovaného prodejce a opravce H&M autoopravy-predaj, s.r.o. A právě Miroslav Glos, který si již před dvěma roky z olympiády (r. 2006) odvezl titul nejlepší autoelektrikář, dal všem soupeřům jak se říká řádně na frak, neboť zvítězil s obrovským bodovým náskokem 33 bodů, zatímco rozestup mezi druhým a třetím místem činil pouhých 17 bodů. Vedle poháru, který k vítězství neodmyslitelně patří získal Miroslav Glos i finanční odměnu 2500 EUR a V.I.P vstupenku včetně letenky a ubytování na vybrané závody DTM.

Jednotlivé úkoly byly zaměřeny jak na diagnostiku, tak i na běžnou údržbu z běžného provozu. Téma závad bylo např. výměna rozvodů motoru 4D56, měření přesahu pístů a následný výběr správného těsnění hlavy motoru, ale také třeba závada komunikace datové sběrnice CAN BUS nebo ztráta napětí na vodiči. Ve “hře“ byl také osciloskop při diagnostice systému ABS. Rozmanitost úkolů byla pro většinu mechaniků docela velký oříšek, protože se většinou orientují buď jen na mechanické nebo elektrické závady. Olympiáda však hledá toho nejlepšího a ten si musí umět poradit a opravit oba typy závad.

Rozsah úkolů, které mechanici v rámci olympiády plní jsou opravdu náročné a tak není divu, že oba zástupci - Glos i Turek - absolvovali velice důkladnou přípravu, a to pod vedením zkušeného školitele Michala Tolara z M Motors CZ s.r.o. Ten soutěžící doprovázel i do Holandska. A vítězství na olympiádě je tak i jeho velkou zásluhou.

K završení všeho se zástupcům z českého a slovenského trhu podařilo trumfnout další účastníky ještě ve volné disciplíně, kterou byl slalom s vozem Evolution na čas. Zatímco první místo obsadil jeden ze sponzorů olympiády, druhé a třetí místo již patřilo našim „borcům“.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz