Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Tokio, 17. 6. 2008Tisková zpráva

Spolupráce PSA Peugeot Citroën a Mitsubishi Motors na projektu elektrických pohonných jednotek

Společnosti PSA Peugeot Citroën a Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dnes oznámily, že se dohodly na zahájení projektu, v jehož rámci se chystají prostudovat možnosti rozšíření technické spolupráce v oblasti elektrických pohonných jednotek.

Tento projekt bude trvat několik měsíců a soustředí se na rozvoj, výrobu a použití elektrických pohonných jednotek pro malé městské automobily.

Projekt uvedení elektrických pohonných jednotek na trh bude vzájemně výhodný a jako takový dále posílí vzájemnou spolupráci mezi těmito dvěma výrobci automobilů, kteří před týdnem společně položili základní kámen joint venture továrny v ruské Kaluga (180 km jihozápadně od Moskvy).

Pro PSA Peugeot Citroën je tato smlouva zcela v souladu s jejich strategickým plánem pro 2010-2015, který má zajistit, že si skupina PSA udrží své vedoucí postavení v oblasti výroby vozů ohleduplných vůči životnímu prostředí. PSA Peugeot Citroën je největším světovým výrobcem vozů na elektrický pohon (do dnešního dne bylo prodáno více než 10 000 kusů). Rozsáhlé znalosti a zkušenosti PSA budou významným přínosem pro tento nový projekt.

Smlouva samozřejmě zcela odpovídá i strategii MMC. MMC se snaží stát jedním z vedoucích automobilových výrobců elektrických vozů a tak položilo velký důraz na vývoj nové generace elektrického vozu i-MiEV)*, který bude uveden na japonském trhu v roce 2009. A MMC současně studuje i možnosti uvedení tohoto vozu na evropský trh a trh Spojených států.

Vedle toho založilo MMC joint venture společnost Lithium Energy Japan spolu s GS Yuasa, aby byly zajištěny dostatečné dodávky vysoce výkonných lithium-iontových baterií pro vozy i-MiEV. Příprava na sériovou výrobu baterií se postupně rozbíhá.

*Mitsubishi innovative Electric Vehicle, vycházející z minivozu “i”


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz