Tiskové zprávy WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.6.2017

Kaluga, 10. 6. 2008Tisková zpráva

Společnosti PSA Peugeot Citroen a Mitsubishi Motors Corporation položily základní kámen pro výstavbu společné továrny v Kaluga (Rusko)

Roland Vardanega, člen dozorčí rady a výkonný Vice-President PSA Peugeot Citroen a Osamu Masuko, President Mitsubishi Motors Corporation oficiálně položili základní kámen pro výstavbu společné továrny v Rusku, ve městě Kaluga, které se nachází 180 km jihozápadně od Moskvy.

Ceremoniál položení základního kamene se odehrál za účasti guvernéra regionu Kaluga, pana Anataliho Artamonova a několika stovek hostů.

Společná továrna, která bude ze 70% vlastněna PSA Peugeot Citroen a ze 30% Mitsubishi Motors Corporation, zahájí výrobu v roce 2011; bude se jednat o vozy středního segmentu (C-segmentu) pro Peugeot a Citroen a SUV pro všechny tři značky. Tyto modely budou určeny pro ruský automobilový trh.

Roční kapacita továrny bude činit 160 000 vozů, z nichž 110 000 připadne na vozy C-segmentu a 50 000 kusů na vozy kategorie SUV. Časem může být kapacita továrny rozšířena až na 300 000 vozů ročně, aby byl pokryt očekávaný růst ruského trhu.

V továrně bude zaměstnáno okolo 3 000 lidí a společná vstupní investice od obou partnerů bude představovat 470 milionů EUR.

Didier Aleton z PSA Peugeot Citroen, dřívější ředitel tohoto ruského projektu byl jmenován generálním ředitelem této joint venture a bude se starat o dohled nad celým projektem.

Roland Vardanega při této slavnostní příležitosti uvedl: „je to startovací okamžik pro skvělou dlouhodobou spolupráci na velice slibném trhu; spolupráce je založena na sdílení nejlepších zkušeností a výrazně posílí vzájemnou efektivitu.“

Pan Osamu Masuko řekl: „tento projekt je výsledkem více než ročního intenzivního jednání a povede k ještě hlubšímu sdílení technologií, které obohatí obě automobilové skupiny.“

Základní údaje k továrně:

Země Kaluga, Rusko
Lokace 180 km na jihozápad od Moskvy
Vedení Didier Aleton, generální ředitel
Plocha zhruba 200 hektarů
včetně 50 hektarů pro dodavatelský park
Předmět výroby kompletní výroba vozů (lisování, karoserie, lakování, kompletace)
Výrobní kapacita 160 000 vozů ročně (ve třech směnách)
Vyráběné vozy modely C segmentu pro Peugeot a Citroën modely SUV pro Mitsubishi, Peugeot a Citroën
Vstupní investice € 470 mio.
Zahájení výroby 2011
Počet zaměstnanců cca 3 000 osob


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz