Napsali o nás WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.7.2017

Napsali o nás

Stránka 1 | 2 | 3 | 4
Mitsubishi Outlander SVĚT MOTORŮ

Přežít zímní nástrahy: Srovnávací test Kia Sorento 2.2 CRDi vs. Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D

Svět Motorů | leden 2012 | formát PDF, velikost 2 027 kB

Prostorná kabina, velký kufr, silný turbodiesel a pohon všech kol. Bude toto spojení fungovat lépe v Kie Sorento, nebo Mitsubishi Outlander? Zvítězilo Mitsubishi Outlander. Posbíralo plusové body hlavně za velký zavazadelník s nízkou nakládací hranou, komfort jízdy i výborný tichý motor s nižší spotřebou.

Mitsubishi ASX Auto TIP

Srovnávací test Mitsubishi ASX 1.6 MIVEC 2WD vs. 1.8 DI-D 4WD

Auto TIP | listopad 2011 | formát PDF, velikost 1 291 kB

Na koho to slovo padne? S třídou SUV máme automaticky spojený diesel. Jenže když oželíte pohon všech kol, už to nemusí být tak jasné. A tak se zájemci o ASX rozdělí podle toho, na co tohle sympatické auto vlastně potřebují. Prim bude hrát druh pohonu, se čtyřkolkou dostanou výjimečně úsporný a vitální diesel. Pokud jim stačí předokolka, pak s robustními tvary, vyšším posazem a slušnou prostorností získají nečekaně dynamickou, přitom ale úspornou šestnáctistovku za podstatně nižší cenu.

Mitsubishi Outlander Motorsport Magazín

OUTLANDER Z POSILOVNY: Test Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D MIVEC

Motorsport Magazín | duben 2011 | formát PDF, velikost 564 kB

Posílení pohonu je v případě Outlandera znát v pružnosti motoru, kdy zaúřadují nastavitelné vačky. Outlander je tak dostatečně pružný pro provoz jak v běžném denním režimu, tak dobře zvládá i delší cesty. Podvozek je naladěný na hodně pohodovou notu bez výrazných sportovních ambicí a úplně nejvíc ho oceníte mimo delší cesty hlavně ve městě. Tam si hravě poradí s výtluky, o které po zimě není nouze a vyšší pozice za volantem má také své výhody.

Mitsubishi Outlander TopGear

Vždy první: Test Mitsubishi Outlander

Top Gear | březen 2011 | formát PDF, velikost 313 kB

Patřit mezi první na světě vyvolává u jisté skupiny lidí neodolatelné puzení. Teď by měli utíkat k Mitsubishi. Outlander je kus poctivého SUV, které si nehraje na prémiovost, zato umí potěšit řidiče.

Mitsubishi Outlander SVĚT MOTORŮ

Srdce jako zvon: Test Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D MIVEC

Svět Motorů DIESEL speciál | březen 2011 | formát PDF, velikost 705 kB

Po letech s převzatými motory se Mitsubishi pustilo do vlastní výroby menších dieselů. Povedly se neskutečně, takže v outlanderu motor nyní jasně ční nad zbytek auta. Třešničkou na dortu toho úžasného motoru, společně s dvoulitrem od BMWasi nejlepšího dnešního čtyřválce, bylo řazení. Z dieselů mají podobně dobré řazení možná některá audi a hondy, jinak nikdo.

Mitsubishi Lancer Evolution SPEED

Potomek Japonských samurajů: Historie Mitsubishi

SPEED | březen 2011 | formát PDF, velikost 1 123 kB

Japonské auto je dnes stejně ohrané spojení jako italské těstoviny nebo finská sauna a Mitsubishi má ten prirnát, že vyrobilo vůbec první. To bylo roku 1917, tedy v době, kdy Sakiči Toyoda ještě ani nevěděl, že by jeho firma mohla jednou vyrábět auta, a Sojčiro Honda se učil číst a psát. Ale historie Mitsubishi sahá ještě mnohem dál. Společnost je hlavním symbolem japonské průmyslové revoluce probíhající koncem devatenáctého století. Mitsubishi už několikrát v historii ukázalo, že umí nabídnout zákazníkům přesně to, co chtějí. Jen o tom možná zatím nevědí.

Mitsubishi ASX Auto TIP

Srovnávací test Hyundai ix35 1.6 GDI Comfort 4 x 2 vs. Mitsubishi ASX 1.6 MIVEC Invite

Auto TIP | březen 2011 | formát PDF, velikost 477 kB

Ženy versus muži. Oblý, uhlazený a ženám sympatický Hyundai ix35, nebo ostře řezané a sportovnější Mitsubishi ASX, které zaujme spíš muže? Oba vozy dorazily se základními benzinovými motory, vystačí si s pohonem předních kol. Z nečekaně těsného srovnání vyšlo o chlup lépe Mitsubishi ASX 1.6 MIVEC.

Mitsubishi imiev AUTOHIT

Novinka čísla - elektromobily: Tři v jednom

AUTOHIT | únor 2011 | formát PDF, velikost 1,0 MB

Jak se zdá, výrobci automobilů to se sériovou výrobou funkčních elektromobilů myslí opravdu vážně. Po Opelu Ampera, představeném v minulém čísle našeho časopisu, nyní přicházejí na řadu trojčata koncernů PSA / MMC. Ač popisované elektromobily najdete pod trojicí různých značek, při jejich vývoji mělo hlavní slovo japonské Mitsubishi.

Mitsubishi ASX Auto4Drive

Mitsubishi ASX: Sympatický ledňáček

Auto4Drive | únor 2011 | formát PDF, velikost 2,9 MB

Mitsubishi ASX vstoupilo poměrně nenápadně na trh, protože jeho design není tak výrazný a chytlavý jako u jeho asijské konkurence. Nicméně po prvních kilometrech za volantem bylo jasné, že tohle auto je neobyčejně příjemné, sympatické a přátelské. ASX musí o pozici na trhu tvrdě bojovat, protože konkurence je opravdu velká. Rozhodně má ale silné zbraně, a to úsporný provoz, příznivou cenu, prověřený pohon všech kol, zvládne i lehčí terén a navíc pro ty, kteří jezdí jen po silnici, možnost volby 2WD.

Mitsubishi ASX TopGear

Mitsubishi ASX: Kdo si počká...

TopGear | leden 2011 | formát PDF, velikost 0,3 MB

Aut podobné velikosti a třídy je na trhu hromada. A zdá se, že vše, co mohlo být vynalezeno, už tu bylo. Ale já tvrdím, že Japonci takticky vyčkávali. Bedlivě pozorovali, kdo z konkurence si na čem nabije nos, a poučeni chybami ostatních uvedli na trh své ASX. Už po několika ujetých kilometrech je jasné, že jde o fortelně postavené auto. Čekání se tentokrát vyplatilo.

Mitsubishi EVO X SPEED

Vaše garáž: Mitsubishi Evo X

SPEED | leden 2011 | formát PDF, velikost 0,7 MB

Napadl sníh! Novináři točí katastrofické reportáže ze silnic a řidiči bědují. Silničáři argumentují, že nezaspali, že se ten sníh nedá sklidit okamžitě. Naštěstí! Pro nás totiž zábava pokračuje. A začíná nová dimenze zábavy na sněhu. Dveřmi napřed, prosím… Jak se jezdí s Evem X na sněhu? Je to snadné. Stačí si přepnout na režim Snow, točit volantem a šlapat na plyn.

Mitsubishi L200 AutoProfi

Mitsubishi L200

AutoProfi | leden 2011 | formát PDF, velikost 0,4 MB

Mitsubishi coby specialista na pohon všech kol nabízí L200 výhradně jako 4x4 a přidává důmyslný pohon. L200 vyjíždí v tradičních třech variantách kabiny jako dvoumístný jednoduchý Single Cab, čtyřmístný Club Cab nebo Double Cab pro pět cestujících. Zcela ojedinělou nabídku ve svém segmentu tvoří prodloužená verze Long u Double Cabu. Japonský pick-up jako jediný mezi konkurenty poskytuje dva druhy pohonu 4x4.

Mitsubishi EVO X SPEED

Mitsubishi Evo X: Desítka, auto na každý den

SPEED | prosinec 2010 | formát PDF, velikost 0,7 MB

Na podzim 2008 jsem vybíral nové služební auto. 335xi nebo 330xd to měly skoro jisté. Ale také jsem se zakoukal do Alfy Brery. Nádherné auto. Tak jsem chvíli váhal a čekal, jestli zvítězí rozum, nebo emoce… Do tohoto váhání mi v pátek odpoledne zavolal můj oblíbený prodejce Mitsubishi, že mu právě dovezli úplně nové Evo X a jestli ho nechci půjčit na víkend… Evo X ukázalo, že je především hodné a přitom rychlé auto. Zážitky to tedy byly trochu jiné, než jsem čekal. Ale přesně takové, jaké jsem chtěl od svého nového "služebního" auta. Brera dostala asi doživotní statut platonické lásky a 335xi bude možná někdy příště, kdo ví. Bylo rozhodnuto. Pro své skoro každodenní ježdění kupuji Evo X!

Mitsubishi ASX SPEED

Mitsubishi ASX: Adept na vítěze

SPEED | prosinec 2010 | formát PDF, velikost 0,3 MB

Dejme novému ASX čas a patrně nás přesvědčí, že je tím nejlepším ve své kategorii. Na novém Mitsubishi ASX toho není málo, o čem by se dalo hovořit, ale naftový čtyřválec je natolik výtečný, že musím začít právě u něj. Jde o osmnáctistovku s proměnným časováním ventilů a s nezvykle nízkým kompresním poměrem. To znamená, že není zapotřebí tak masitých materiálů jako u běžných dieselů, které by byly zapotřebí k tomu, aby vydržely vysoké tlaky a teploty. A tak je 1.8 DI-D celý z hliníku. Chápete? Nižší hmotnost, a tedy i nižší spotřeba a lepší chování v zatáčkách. Slušná práce, konečně po dlouhé době crossover, který je pohodlný, úsporný, ale také potentní a nebudete se s ním nudit.

Mitsubishi ASX GolfandStyle

Odvezeme Vás - Mitsubishi ASX 1.8 DI-D: Resize me!

Golf&Style | prosinec 2010 | formát PDF, velikost 0,5 MB

Mitsubishi se rozhodlo posílit svou pozici na poli vozů SUV. Novinka se jmenuje ASX, podobá se většímu Outlanderu a jezdí také na jeho platformě. První turbodiesel s variabilním časováním i zdvihem ventilů v osobním modelu není jeho jedinou předností.

Mitsubishi ASX Autoforum

Mitsubishi ASX 1.8 DI-D a Toyota RAV4 2.2 D4-D: Čtyřkolky do nepohody

Autoforum | prosinec 2010 | formát PDF, velikost 1,1 MB

Mitsubishi přišlo letos v létě do Evropy s novým crossoverem, který na první pohled nepřináší nic převratného. O to většího překvapení jsme se dočkali při prvním svezení. Pro názornost jsme nové ASX postavili proti bestseleru kategorie SUV, Toyotě RAV4.

Mitsubishi ASX Autodiesel

Mitsubishi ASX 1.8 DI-D: Ten menší je ASteriX

Autodiesel | listopad 2010 | formát PDF, velikost 1,7 MB

V historii automobilky najdeme několik průlomových prvenství. Mitsubishi je například průkopníkem dvojice vyvažovacích hřídelí pro čtyřválce; samotná myšlenka sice pochází ze staré Anglie, teprve japonští motoráři ji však uvedli do praxe a například velkoobjemové čtyřválce Porsche z osmdesátých let by se bez patentu Mitsubishi neobešly. Také s proměnným časováním ventilů přišlo Mitsubishi mezi prvními a teď je jako první nasadilo na diesel. Dohromady s jeho dalšími výraznými prvky je to důkaz neuvěřitelného pracovního nasazení japonských techniků: po Hondě a Subaru odtud přichází další převratný vznětový motor, jehož vysoká účinnost se snoubí s prvotřídní kultivovaností a lehkou, kompaktní stavbou.

Mitsubishi i-Miev Auto TIP

Elektromobily ve zkoušce dojezdu: Mitsubishi i-MiEV

Auto TIP | listopad 2010 | formát PDF, velikost 0,4 MB

Zvláštně tvarovaný vůz, sourozenec Citroenu C-Zero a Peugeotu iOn, sedí vzdor své úzké stavbě pevně na vozovce a na každý lehký dotek pedálu plynu odpovídá živým bzučením. Brzdění a řízení fungují jako v jakémkoli klasickém malém autě. Zrychlení je ale něco jiného, elektromotor o výkonu 47 kW žene 1100kilogramový vůz na maximálních 130 km/h velmi vehementně. Relativně malé baterie na 16 kWh jsou umístěny pod podlahou, takže pasažéry nijak neomezují.

Mitsubishi ASX Grand Auto

Mitsubishi ASX 1.8 DI-D: Vyspělé a dostupné

Grand Auto | listopad 2010 | formát PDF, velikost 0,4 MB

I přesto, že se Mitsubishi ASX musí poprat s velkým počtem konkurentů, má co nabídnout. Automobil překvapí jízdními vlastnostmi, komfortem cestování a povedeným vznětovým motorem 1.8 DI-D. Příjemně nastavena je i cena.

Mitsubishi ASX OffROAD 4x4 magazín

Multitest Mitsubishi ASX 1.8 DI-D vs. Toyota RAV4 2.2 D4-D: Velký souboj malých forem

OffROAD 4x4 magazín | říjen 2010 | formát PDF, velikost 1,8 MB

Toyota a Mitsubishi představují dvě japonské značky, jejichž historie je úzce spjatá s terénem. Každý ví, co je Pajero, každý zná slavný Land Cruiser. Dnes je však trochu jiná doba, doba kompaktních crossoverů, doba snižování spotřeby a downsizingu. Postavili jsme proti sobě zkušeného harcovníka a nováčka - třetí generaci Toyoty RAV4 a nový Mitsubishi ASX.

Mitsubishi i-Miev Automobil revue

Mitsubishi i-MiEV: Elektrika

Automobil revue | říjen 2010 | formát PDF, velikost 0,4 MB

Na dánských silnicích jsme krátce vyzkoušeli elektrický Mitsubishi i-MiEV v provedení pro Evropu, který slavil premiéru na Pařížském autosalonu 2010…

Stránka 1 | 2 | 3 | 4

Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz