Mitsubishi L200 - Design WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.7.2017

Mitsubishi L200 – Design

Společnost Mitsubishi Motors za líbivý vzhled svých jednotunových pick-upů vždy sklízela uznání, nicméně když se představila předchozí generace L200, zákazníci byli překvapeni – design robustního, odolného a mnohoúčelového terénního pickupu odkazoval spíše na vozy kategorie SUV. Pro toto stylistické ztvárnění se časem vžil pojem „Sport Utility Truck“, inspirovaný vynikajícím závodním terénním vozem Pajero Evolution, se začleněním ložné plochy do celkového tvaru a s využitím již charakteristické křivky ve tvaru písmene „J“ oddělující kabinu od ložné plochy u karosářského provedení Double Cab.

Barvy

* metalická | ** perleťová
Exteriér

Nové Mitsubishi L200 ztvárnění „Sport Utility Truck“ posunuje na novou úroveň, kdy za pomoci moderní počítačové simulace bylo dosaženo prvotřídního součinitele aerodynamického odporu Cd 0,40, díky němuž L200 dokonale proplouvá vzduchem, což přispívá k mimořádně nízké úrovni hluku v kabině a nízké spotřebě paliva, lepšímu zrychlení a jízdní stabilitě.

Dojem celistvosti a jednotnosti vnějšího designu ještě podtrhuje užší prostor mezi kabinou a ložným prostorem, stejně tak jako nová charakteristická křivka ubíhající přes zadní dveře a ložnou plochu. K vyváženějšímu vzhledu verze Double Cab napomohlo i pečlivé přepracování samotné křivky ve tvaru „J“. Shodný výrazový motiv se uplatňuje i při pohledu zepředu, kde zaujme zaoblená skladba s úhledně modulovanými křivkami a energickým vyjádřením šířky a hmoty, od stylistických tvarů hladce ubíhajících od loga se třemi diamanty v masce chladiče k výkonným světlometům (s vestavěnými LED světly pro denní svícení) až po masivní nárazníky vytvarované tak, aby co nejlépe vyjadřovaly svoji ochrannou funkci.

Dobře tvarovaná je i ložná plocha, která je nyní hlubší kvůli zachování velkorysé přepravní kapacity. Dynamický charakter modelu dále podtrhuje úhledná zadní stěna, trojrozměrně řešená zadní sdružená světla obepínající boky vozidla nebo nárazník navržený tak, jako by byl vyfrézovaný přímo z ocelového ingotu.

Interiér

Po stránce designu interiéru bylo cílem návrhářů ještě více zdůraznit koncepci „Sport Utility Truck“ a zvýšit úroveň vnímané kvality, pohodlí a bezpečnosti, ale též představit nové prvky výbavy. Interiér Mitsubishi L200 byl kompletně přepracován s cílem skloubil užitné vlastnosti terénního pickupu s pohodlím při cestování typickým pro osobní automobily. Uvnitř uvítá posádku nejprostornější kabina ve třídě s větším místem nad hlavou i v úrovni ramen vpředu, resp. větším prostorem pro nohy vzadu. Výrazně se rovněž změnila poloha řidiče za volantem s důrazem na ergonomii.

Symetrické tvary zcela nové přístrojové desky, opticky ubíhající do obou stran od středového panelu, evokují pocit uklidňující jednolitosti od obkladů dveří až po podlahovou konzolu. K pocitu mimořádné bezpečnosti v interiéru L200 přispívá i pečlivě zvolená výška a sklon přístrojového panelu i obkladů dveří. Nabízí také vysoce kvalitní sezení, včetně nově navržených předních sedadel, které Vám i Vašim spolucestujícím zpříjemní cestu. Nový materiál sedadel doslova obejme tělo pasažéra a potlačuje námahu na dlouhých cestách.

Strategicky umístěná zvuková izolace a tlumení vibrací přispívají k tiché a komfortní jízdě. Díky velkému množství úložných prostor si navíc s sebou můžete vzít vše, na co si vzpomenete.

Nové Mitsubishi L200, vítá pasažéry i takovými inovativními řešeními, jako např. nový způsob otevírání dveří v případě verze Club Cab. Nově má 4 samostatné dveře, z nichž zadní dvojice se otevírá směrem dozadu, což napomáhá ke snazšímu nastupování a vystupování osob (i nakládání věcí) bez překážejících B-sloupků uprostřed.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz