Mitsubishi ASX - Technologie WWW.MITSUBISHI-MOTORS.CZ
Informace jsou platné ke dni 24.7.2017

Nové Mitsubishi ASX – Technologie

Konstrukce a bezpečnost

Nové Mitsubishi ASX využívá bezpečnou konstrukci skeletu kompaktní karoserie Mitsubishi RISE (Reinforced Impact Safety Evolution), která poskytuje posádce zvýšenou ochranu při kolizích z jakéholiv směru, dokonce i při srážkách s vozidlem jiné výšky nebo hmotnosti. Zároveň pomáhá chránit palivový systém před poškozením při nárazu zezadu.

Při nárazu je posádka chráněná až 7 airbagy včetně kolenního airbagu řidiče. Přední sedadla jsou vybavena bezpečnostními pásy s předpínači a omezovači zátěže, které lépe drží tělo a současně v případě nehody chrání posádku před nadměrnou silou nárazu.

Nové Mitsubishi ASX je vybavený kompletní soupravou aktivních bezpečnostních prvků, včetně stabilizačního a trakčního systému ASC a TCL, protiblokovacího brzdového systému ABS a systému elektronického rozdělovače brzdné síly EBD. Systém přednostního brzdění BOS je nová bezpečnostní funkce, která v kritické situaci upřednostní brzdění před akcelerací, je-li současně sešlápnutý brzdový i plynový pedál.

Pokud jde o rozjezd do kopce, je nové Mitsubishi ASX standardně vybaveno asistentem rozjezdu do kopce HSA, který automaticky podrží brzdy při přešlápnutí z brzdového na plynový pedál, čímž předchází nechtěnému couvnutí vozidla při rozjezdu do kopce.

Důležitým bezpečnostním prvkem je i systém signalizace nouzového brzdění ESS, který v případě výrazného sešlápnutí brzdového pedálu aktivuje varovná světla, aby tak upozornil za Vámi jedoucí vozidla a snížil pravděpodobnost srážky zezadu.

Dalším prvkem, který přispívá ke zlepšení aktivní bezpečnosti, jsou přední xenonové světlomety se systémem Super-HID „Wide Vision“, které jsou přibližně 1,4 krát výkonnější než běžné reflektory. Posunutím nízkotlakové výbojky do spodní části paraboly může světlo, které dříve zůstávalo nevyužité, svítit dopředu a zabezpečit světelný tok 1 350 lumenů, kterými pokrývá nesmírně široký úhel přibližně 80° zleva doprava na obou stranách vozidla (celkově 160°) namísto 2 × 42° u běžných xenonových reflektorů.

AWC (All Wheel Control)

Nové Mitsubishi ASX v závislosti na verzi využívá elektronicky řízený systém 4WD, který řidiči nabízí možnost výběru ze třech jízdních režimů, aby tak přispůsobil regulaci záběru kol svým momentálním požadavkům a jízdním podmínkám. Funkci mezinápravového diferenciálu zastává elektronicky ovládaná spojka s plynulým řízením, která stanoví optimální rozdělení točivého momentu mezi přední a zadní kola. Využívá přitom údaje zprostředkované čidlem o míře otevření škrticí klapky, o rychlosti jízdy vozidla, vyhodnocení momentálních jízdních podmínek a pokyny řidiče.

Podvozek

Potěšení z jízdy úzce souvisí s důvěrou ve Váš vůz a s pocitem, že nad nímmáte plnou kontrolu. Model ASX vychází ze širokého rozchodu a dlouhéhorozvoru jako stabilní základny a přidává vzpěry MacPherson vpředua víceprvkové zavěšení vzadu, aby Vás bezpečně provedl přes veškerénerovnosti, se kterými se můžete na své cestě setkat. Tlumiče vibracía stabilizátory byly přesně vyladěny pro sportovní výkonnost při zachováníjízdního pohodlí a zaručují dokonalý průjezd zatáčkami i sebejistou stabilitu.Široký výčet uzavírá přímý a plynulý pocit z řízení, které lépe reaguje na Vašepohyby. Svezení v novém Mitsubishi ASX se stává zážitkem při zachovánínaprosté kontroly nad jízdou samotnou.

Příznivý dopad na životní prostředí díky nízké spotřebě a sníženým emisím CO2

Vybrané verze nového Mitsubishi ASX nově pohání velmi úsporný dieselový motor 1.6 DI-D, splňující emisní normu EURO 6b. Tento turbem přeplňovaný agregát kombinuje čistou efektivitu vznětového motoru, plynulý výkon a přitom dosahuje velmi nízkou kombinovanou spotřebu paliva pouhých 5 l/100 km. Poskytuje dostatečný točivý moment 270 Nm pro dynamické rozjezdy a maximální výkon 114 koní pro spokojenost z plynulé jízdy.

K dispozici je rovněž úsporný zážehový motor 1.6 MIVEC, který nabízí optimální výkon 117 koní a zároveň je šetrný k Vaší peněžence.

Vrcholem nabídky je vznětový motor 2.2 DI-D, jenž dodává Mitsubishi ASX vysoký výkon i točivý moment. Motor 2.2 DI-D je kombinován s 6stupňovou automatickou převodovkou, ideálně vyladěnou tak, aby Váš vůz pohotově zrychlil za každé situace.

Verze s manuální i automatickou převodovkou jsou vybaveny indikátorem řazení převodových stupňů, jenž Vám na displeji palubního počítače doporučí, jak mátev daném okamžiku řadit v závislosti na aktuálních jízdních podmínkách.

Na ochraně životního prostředí a ekologické misi všech tří agregátů se výrazně podílí technologie ClearTec, která napomáhá snižování emisí CO2. Zahrnuje:

  • systém “Auto Stop & Go”
  • uzavřený filtr pevných částic DPF (motor DI-D)
  • elektrický posilovač řízení
  • vysoce výkonný alternátor s regulací toku elektrické energie
  • rekuperační brzdy
  • koncová světla s LED diodami (nízká energetická náročnost)
  • pneumatiky s nízkým valivým odporem

Variabilita vnitřního prostoru

Nové Mitsubishi ASX není jen velkým vozidlem v malé karoserii. Za účelem zabezpečení co největšího vnitřního prostoru v rámci kompaktních rozměrů crossoveru jsme se rozhodli zachovat stejný rozvor, jako má model Outlander. Protože ASX optimálně využívá svoje kompaktní rozměry a krátký zadní převis, poskytuje jednak štědrý vnitřní prostor pro cestující, ale také nabízí nadprůměrný zavazadlový prostor s objemem 488 l*, čímž se nové Mitsubishi ASX stává vozidlem s největším zavazadlovým prostorem ve své kategorii! Zadní sedadla jsou dělená v poměru 60/40, což umožňuje jakoukoliv variabilitu při přepravě cestujících a rozměrnějšího nákladu. Potřebujete-li převážet objemnější předměty, po sklopení zadních sedadel získáte obrovský zavazadlový prostor s úplně plochou podlahou (v základní konfiguraci), který poskytuje maximálně využitelný objem 1 219 l.

*Po montáži originálního příslušenství.

Systém dálkového ovládání

Nové Mitsubishi ASX je ve výbavě Intense+ vybaveno i systémem bezklíčového dálkového ovládání centrálního zamykání a spínačem START/STOP. Tento systém umožňuje otevření předních, zadních nebo zadních výklopných dveří a nastartování motoru bez toho, abyste byli nuceni vytáhnout klíč z kapsy.

Bluetooth® Hands-Free Link-System

Zůstaňte ve spojení a zachovejte si bezpečnou kontrolu díky hands-free sadě.Připojte svůj mobilní telefon podporující technologii Bluetooth® a díky funkcihlasového ovládání budete moci uskutečňovat hovory s rukama na volantu.

Připojení externích zařízení

V modelu ASX máte několik možností připojení externích hudebních zdrojů pomocí AUX (jack) anebo USB vstupu, díky čemuž můžete procházet anebo poslouchat Vaše oblíbené skladby ve formátu MP3 přímo z telefonu.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz